ادعای شکست حمله گسترده طالبان به پنجشیر

همزمان با عدم توافق برای حل مسالمت آمیز موضوع پنجشیر، برخی رسانه‌ها مدعی شدند که طالبان شب گذشته به صورت گسترده به این منطقه حمله کرده که با شکست مواجه شدند.

همزمان با عدم توافق برای حل مسالمت آمیز موضوع پنجشیر، برخی رسانه‌ها مدعی شدند که طالبان شب گذشته به صورت گسترده به این منطقه حمله کرده که با شکست مواجه شدند.

به گزارش اخبار جهادی، همزمان با عدم توافق برای حل مسالمت آمیز موضوع پنجشیر، برخی رسانه‌های مدعی شدند که طالبان شب گذشته با حملات گسترده به این منطقه حمله کرده که با شکست مواجه شده است.

برخی منابع تاکید کردند که درگیری در این ولایت ادامه دارد.

جبهه مقاومت پنجشیر به رهبری احمدمسعود اعلام کرده است که شب گذشته در منطقه خاواک در شمال پنجشیر و هم مرز با استان بغلان چندین سنگر طالبان را تصرف کرده و تلفات سنگین به آنها وارد کرده اند.

این جبهه همچنین اعلام کرده است که شب گذشته شهر چاریکار مرکز استان پروان در شمال کابل را نیز از گروه طالبان باز پس گرفته و صدها تن از افراد این گروه در این جنگ کشته و یا زخمی شده اند.

همچنین برخی منابع دیگر گفتند که طالبان شبکه‌های اینترنتی و برق ولایت پنجشیر را نیز قطع کردند.

از سوی دیگر طالبان گفته که شهرستان شتل پنجشیر را به کنترل خود در آورده، اما نیروهای مقاومت پنجشیر اعلام کردندکه همه راه‌ها منتهی به پنجشیر را در دست دارند و حمله‌های طالبان به شهرستان شُتل به عقب زده شدند.

پیش از این امیرخان متقی، رییس کمیسیون دعوت و ارشاد طالبان، گفته است که گفت‌وگوها با جبهه مقاومت در پنجشیر با شکست روبه‌رو شده و نتیجه‌ای در پی نداشته است.

به گفته وی، آرامش و شادی در کل افغانستان وجود دارد، اما پنجشیر از این آرامش و خوشبختی محروم شده است.

وی از مردم پنجشیر خواست با یکدیگر مشورت کنند و به فرماندهان جنگ بگویند که اکنون که آمریکا و ناتو از افغانستان خارج شده‌اند بهتر است از طریق مذاکره شرایط را بهبود دهند در غیر این صورت این اتفاق نخواهد افتاد.

وی در این پیام گفت: بارها از طروق مختلف و در شهرستان های مختلف با رهبران پنجشیر گفت‌وگو صورت گرفته که تاکنون این موضوع به نتیجه نرسیده است.

پیش از این خبرگزاری روسی تاس گزارش داد که در درگیری‌های اخیر میان طالبان و جبهه مقاومت پنجشیر، ۳۰۰ تن از اعضای طالبان کشته شدند.

همچنین طالبان اعلام کرده بود درخواست‌های احمد مسعود از جمله اینکه گفته پنجشیر باید منطقه امن اعلام گردد و طالبان در امور آن مداخله نکنند، غیرقابل قبول است.

/انتهای پیام/

منبع: فارس