تحلیلگر صهیونیستی: موشک‌های نقطه‌زن حزب‌الله سرنوشت جنگ را مشخص خواهد کرد

یک تحلیلگر نظامی صهیونیست نوشت که موشک‌های نقطه‌زن حزب الله در هر رویارویی احتمالی با رژیم اسرائیل سرنوشت معرکه را مشخص خواهد کرد.

یک تحلیلگر نظامی صهیونیست نوشت که موشک‌های نقطه‌زن حزب الله در هر رویارویی احتمالی با رژیم اسرائیل سرنوشت معرکه را مشخص خواهد کرد.

به گزارش اخبار جهادی، «طال لیو رام» تحلیلگر نظامی روزنامه معاریو در مقاله‌ای به قدرت موشکی حزب‌الله لبنان پرداخت و نوشت که علی‌رغم تمامی تلاش‌های تل آویو، اما این قابلیت حزب‌الله رو به جلو پیش می‌رود.

در این مقاله آمده است که اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی در سوریه و حملات هر از گاهش و همچنین بحران سیاسی و اقتصادی در لبنان و مشکلات اقتصادی در ایران، موجب نشده است که پروژه موشک‌های نقطه‌زن حزب‌الله متوقف شود و این مسأله مسئولان سیاسی و مقامات نظامی اسرائیل را در برابر شرایط بدی قرار می‌دهد و آن‌ها نگران این هستند که در سال‌های آتی چگونه با این تهدید مقابله کنند.

روزنامه معاریو افزود: «آویو کوخاوی فرمانده ارتش اسرائیل سابقا گفته بود که اگر میزان موشک‌های نقطه‌زن حزب‌الله از خطوط قرمز اسرائیل عبور کند، اقدام اسرائیل برای آغاز یک جنگ قابل توجیه خواهد بود و می‌توان گفت یک هدف اخلاقی در ورای آن قرار دارد.»

نویسنده این مقاله افزود: «مسئولان سیاسی و نظامی اسرائیل به این نتیجه رسیده اند که هیچ وقت نمی‌توانند مانع رسیدن فناوری لازم برای تولید این موشک‌ها به دست حزب‌الله شوند، اما می‌توانند به حد امکان در روند توسعه موشکی حزب الله مانع‌تراشی کنند.»

به نوشته او، صنایع نظامی رژیم صهیونیستی عقیده دارند که در آینده نیاز بیشتری به تکنولوژی دفاعی در کنار قدرت تهاجمی و اطلاعاتی برای مقابله با توانایی نظامی حزب الله و حماس دارند اما تا رسیدن به آن نقطه زمان زیادی نیاز است.

«طال لیو رام» افزود: «عملیات نگهبان دیوار [حمله به غزه] در ماه می گذشته یک هشدار بود، به طوریکه ارتش اسرائیل در شناسایی سامانه‌های شلیک موشک از غزه ناکام ماند و از این رو امکان از بین بردن آن‌ها وجود نداشت. اکنون می‌توان گفت که مسأله موشک‌های نقطه‌زن همانی است که سرنوشت جنگ میان اسرائیل و حزب الله را مشخص خواهد کرد.»

این تحلیلگر نظامی صهیونیست مدعی شد که حزب‌الله لبنان پس از حملات متعدد رژیم صهیونیستی بخش اصلی پروژه توسعه موشکی خود را از سوریه به لبنان منتقل کرده است و این سؤال اکنون در محافل نظامی صهیونیست‌ها مطرح است که آیا نقطه زمانی معینی وجود دارد که اسرائیل طبق آن دست به حمله علیه حزب‌الله بزند؟ و چگونه و آیا این حمله موجب آغاز جنگ نمی‌شود؟

به عقیده وی در سال‌های اخیر هیچ نهاد سیاسی در اسرائیل به طور دقیق مشخص نکرده است که در خصوص موشک‌های حزب‌الله چه انتظاری از ارتش دارد، اما دولت‌های رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر همان موضع ارتش در این باره را مبنا قرار داده‌اند که می‌گوید در خصوص موشک‌های حزب‌الله باید همان موضعی را گرفت که در خصوص سلاح هسته‌ای گرفته می‌شود.

چندی پیش نیز وبگاه واللا در گزارشی درباره پیشرفت موشکی حزب‌الله نوشت بر اساس برآوردهای ارتش رژیم صهیونیستی حزب‌الله ۱۵۰ هزار موشک دارد و در رویارویی احتمالی آینده، روزانه حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک خواهد شد.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در گفت‌وگو با «المیادین» در پایان سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) گفته بود: «تعداد موشک‌های نقطه‌زن حزب‌الله دو برابر سال قبل شده و ما می‌توانیم هر هدفی را در امتداد فلسطین اشغالی با دقت هدف بگیریم.»

انتهای پیام/

منبع: فارس