×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
خوف سعودی ها از قیچی شدن در شمال و جنوب یمن/ عملیات جدیدی که ریاض را به کُما خواهد برد + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان پس از پیشروی در شمال استان البیضاء و باز کردن راه برای ورود به استان « شبوه» حالا عملیات دیگری را در جنوب این استان آغاز کرده‌اند که می‌تواند خطوط دفاعی ائتلاف را در « لحج و ابین» درهم بشکند.

به گزارش اخبار جهادی، عملیات رزمندگان یمنی در محور شمالی استان البیضاء (مرزهای مشترک بخش های ناطع و نعمان با استان شبوه) و محور جنوبی (بخش الزاهر) علیه مواضع عناصر ائتلاف سعودی ( منصور هادی و تروریست های القاعده) ادامه دارد.در محور جنوب غرب بخش «الزاهر»، رزمندگان حملات را از سمت منطقه «السلمان» علیه مزدوران سعودی ترتیب دادند و پس از درگیری های سنگین موفق شدند مناطق «ال برمان و المضبی» را از اشغال خارج کنند و به کنترل دربیاوردند.

عملیات نیروهای یمنی برای تامین امنیت و تثبیت مواضع در این مناطق تازه آزاد شده ادامه دارد؛ مقصد بعدی رزمندگان در محور غربی و جنوب غربی بخش مهم « الزاهر»، پاکسازی مناطق «الهضبه و الهضبه یافع» خواهد بود.

پیشروی در این محور همچنین به معنای امن تر شدن بخش های دیگری از جاده «الزاهر – المحاجی» است؛ با پاکسازی این مناطق رزمندگان به مرزهای استان لحج خواهند رسید و معادلات میدانی را وارد مرحله جدیدی می کنند.

خوف سعودی ها از قیچی شدن در شمال و جنوب یمن/ عملیات جدیدی که ریاض را به کُما خواهد برد + نقشه میدانی و عکس

در مجموع با پاکسازی کامل بخش « الزاهر» از یک سو امنیت جنوب استان البیضاء، تامین می شود و از سویی دیگر محور جدیدی برای پیشروی رزمندگان به سمت شمال شرق استان لحج و شمال غرب استان ابین باز می شود.

از بخش های « ناطع و نعمان» در شمال استان البیضاء خبر می رسد مواضع در بیشتر مناطقی که تازه به کنترل درآمده اند تثبیت شده و رزمندگان در حال پاکسازی معدود نقاط آلوده در این محورها هستند تا مقدمات مرحله جدید عملیات فراهم شود.

ائتلاف سعودی که شکست سنگینی را در روزهای گذشته در شمال استان البیضاء متحمل شده از مفقود شدن دهها تن از نیروهای خود در جریان درگیری ها خبر داده و اعلام کرده این عناصر کشته یا اسیر شده اند.

خوف سعودی ها از قیچی شدن در شمال و جنوب یمن/ عملیات جدیدی که ریاض را به کُما خواهد برد + نقشه میدانی و عکس
آرشیو

در لیست کشته شدگان ائتلاف که تعداد آنان به دهها تن می رسد نام چندین سرکرده سرشناس از جمله « علی محمد باعوضه، انور احمد جوهر، احمد سالم الرقابی، احمد عبدربه العواضی، علی محمد مقری، حکیم لهیم الیوسفی و …» دیده می شود.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی همزمان با فعال کردن جبهه های نبرد در محور شمالی و جنوب استان البیضاء، محور جدیدی را در استان مارب باز کردند تا عناصر ائتلاف سعودی را سردرگم کنند و تمرکز آنان را بر هم بزنند.

در همین ارتباط، نیروهای یمنی حملاتی را در جنوب شرق بخش مدغل و شرق بخش صرواح (حومه غربی شهر مارب) علیه ائتلاف سعودی ترتیب دادند که مناطقی از جمله « دش الحقن، العطیف،وادی نخلا، طلعه الحمراء و بلق» را شامل می شود.

براساس آخرین گزارش های دریافتی، رزمندگان یمنی در جریان درگیری ها موفق شدند کوه «دش الحقن» در جنوب شرق بخش «مدغل» را از اشغال خارج و پاکسازی کنند و در تلاش هستند مواضع را در این منطقه تثبیت کنند.

خوف سعودی ها از قیچی شدن در شمال و جنوب یمن/ عملیات جدیدی که ریاض را به کُما خواهد برد + نقشه میدانی و عکس

این کوه راهبردی در بخش « مدغل» بر مناطق شمالی و شرقی از جمله «نخلا، وادی نخلا، کمپ آوارگان ذنه، کمپ آوارگان السویدا و کوه حمه الحمرا» و همچنین بر بخشی از جاده « مارب – نخلا» اشراف کامل دارد و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

به گزارش اخبار جهادی، در حال حاضر، فاصله نیروهای یمنی از کوه « دش الحقن» با شهر مارب حدود ۱۲ کیلومتر است و مجموع مساحت پاکسازی شده بخش « مدغل» در استان مارب به حدود ۹۸ درصد رسیده و عناصر ائتلاف سعودی در این محور شکست خورده محسوب می شوند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false