×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
درگیری ارتش سوریه و مسلحین در محله درعا البلد در جنوب سوریه

پس از پافشاری مسلحین جهت عدم تحویل محله درعا البلد به دولت سوریه، از روز گذشته درگیری‌های پراکنده‌ای میان مسلحین حاضر در این محله با ارتش سوریه آغاز شده است.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از تحولات جهان اسلام، پس از اعلام شروط ارتش سوریه جهت رفع محاصره محله درعا البلد و عدم حمله ارتش به این محله، برخی شروط ارتش سوریه مورد تایید اعضای مسلحین نبوده است. به همین علت از روز گذشته درگیری‌هایی میان طرفین آغاز شده است. نیروهای لشکر چهارم ارتش سوریه چند منزل در جنوب و شرق درعا البلد را بازرسی کرده و حین انجام بازرسی از سوی افراد مسلح ناشناس هدف قرار گرفتند. رسانه‌های نزدیک به مسلحین نیز با انتشار ویدویی از درگیری با ارتش سوریه در این محله خبر داده‌اند.

اخبار درگیری در محله درعا البلد در شهر درعا در صورتی مخابره می‌شود که گفته‌ می‌شود ارتش سوریه طی سلسه جلساتی با کمیته مرکزی درعا البلد وابسته به مسلحین حاضر در این محله با شروط زیر به توافق رسیده است:

– تحویل سلاح‌های انفرادی و سنگین مسلحین.

– ورود کمیته مصالحه با همراهی کمیته مرکزی درعا البلد.

– ورود نیروهای امنیتی به سه پایگاه از قبل تعیین شده (مکان این پایگاه‌ها نامشخص می‌باشد).

– عقب‌نشینی نیروهای ارتش سوریه به پایگاه‌های خود و بازگشایی مسیرهای محله درعا البلد.

ارتش سوریه با پیش‌بینی اقدامات مسلحین، از چند روز قبل تا کنون اقدام به ارسال تجهیزات و نیروهای کمکی به درعا کرده است تا در صورت بروز درگیری، شرایط پشتیبانی لازم از یگان‌های ارتش سوری مستقر در حومه این محله وجود داشته باشد.
بر اساس آخرین اطلاعات، نیروهای اعزامی ارتش سوریه به درعا در مناطق المنشیه، الضاحیه، زندان غرز، ورزشگاه البلدی مستقر شده‌اند. یکی از رسانه‌های نزدیک به مسلحین نیز در این خصوص گفت: نیروهای دولتی صبح روز شنبه تجهیزات نظامی و ۳۰۰ نیرو از حومه شرقی درعا به شهر درعا منتقل کردند.

در حال حاضر، نیروهای ارتش سوریه در حومه این محله مستقر شده‌اند و از روز گذشته تا کنون درگیری‌ها بصورت محدود و پراکنده همچنان ادامه دارد. برخی از ساکنان محله درعا البلد نیز جهت حفظ جان خود به مناطق تحت تسلط ارتش سوریه پناه برده‌اند.

آخرین عملیات نظامی ارتش سوریه در این منطقه مربوط به سال ۱۳۹۷ است. ارتش سوریه از یکم تیرماه ۱۳۹۷ عملیاتی را در جنوب سوریه آغاز کرد و در طول ۴۱ روز تمامی مناطق تحت اشغال در استان های درعا و قنیطره را بطور کامل از دست گروه های مختلف مسلح آزاد کرد. در ۲۴ تیر ۱۳۹۷ نیز پس از توافق مصالحه بین مسلحین و ارتش سوریه، عملیات خروج مسلحین و خانواده‌های آنان از منطقه “درعا البلد” آغاز شد و مسلحین، سلاح‌ها و ادوات نظامی سنگین را به ارتش سوریه تحویل دادند. با این وجود، تاکنون تعدادی از مناطق بصورت مصالحه در کنترل مسلحین قرار دارد و این منطقه بصورت دوره ای شاهد درگیریهای پراکنده بین ارتش سوریه و مسلحین است.

استان درعا و به صورت ویژه شهر درعا بعنوان نماد انقلاب مسلحین سوریه محسوب می‌شد و حساسیت‌ها بر روی این شهر با وجود گذشت سال‌ها بسیار بالاست.

انتهای پیام/

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false