×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین اخبار از جبهه البیضاء، ۳۱ تیر ۱۴۰۰

به گزارش اخبار جهادی به نقل از تحولات جهان اسلام، در جریان عملیات اخیر انصارالله در شمال استان البیضاء، مرکز مدیریت های ناطع و نعمان از سیطره ائتلاف سعودی آزاد شد.

در نتیجه عملیات انصارالله در شمال استان البیضاء که در واکنش به تدارک ائتلاف سعودی برای حمله به این محور صورت گرفت، مرکز مدیریت های ناطع و نعمان به همراه تعدادی از روستاهای این منطقه شامل: الجریب، الغیله، الغربت، سد شقب و چند منطقه از سیطره ائتلاف سعودی آزاد شد.

این عملیات از روز ۲۹ تیر ماه علیه مواضع ائتلاف سعودی در این منطقه آغاز شد و انصارالله پس از سیطره بر عقبه النعمان، امروز موفق به آزادسازی ارتفاعات مهم عقبه القنذع نیز شد. این ارتفاعات در کنترل منطقه و همچنین اشراف بر شهرک بیحان در استان شبوه نقش مهم و کلیدی‌ ایفا می‌کند.

طبق اظهارات منبع میدانی “تحولات جهان اسلام”، انصارالله در جریان این عملیات بیش از ۱۰۰ نفر از نیروهای تیپ ۱۹ منصورهادی را به اسارت خود درآورده است.
جنگنده‌های ائتلاف سعودی نیز به علل متعدد از جمله مشغولی در سایر جبهات نظیر جنوب مأرب، در این محور فعالیت کم رنگی داشته‌اند و طی ۷۲ ساعت اخیر تنها دو حمله هوایی به مواضع انصارالله در شمال البیضاء انجام داده‌اند.

انصارالله با ادامه پیشروی‌ها در این محور می‌تواند وارد استان شبوه شده و مدیریت بیحان را از سیطره ائتلاف سعودی خارج کند. بیحان بر سر مسیر تدارکاتی استان شبوه به مارب قرار دارد و کنترل آن ضربه سنگینی به بدنه ائتلاف سعودی وارد خواهد آورد.

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false