×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
غافلگیری جدید انصارالله در میدان نبرد چیست؟/ قطع جاده راهبردی «تعز – عدن» تیر خلاص به ائتلاف در جنوب یمن + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان انصارالله پس از سیلی محکم به ائتلاف در مرکز استان تعز، عملیات جدید و گسترده ای را برای قطع جاده استراتژیک عدن – تعز آغاز کرده اند که می تواند معادلات را در جنوب یمن ۱۸۰ درجه تغییر دهد.

به گزارش اخبار جهادی، در هفته های گذشته درگیری های شدیدی در حدفاصل بخش های «مقبنه و جبل حبشی» در مرکز استان تعز در جریان بود اما رزمندگان یمنی با برتری محسوس در میدان نبرد موفق شدند آرامش نسبی را در این محور برقرار کنند و عناصر ائتلاف را در موقعیت ضعف قرار دهند.براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، مواضع رزمندگان یمنی به طور کامل در مناطق «الطویر، الکویحه، غباری، عقمه و…» در مرکز استان تعز تثبیت شده است و درگیری های پراکنده در محورهای «الکدحه، الروی، المغدر و…» ادامه دارد.

از بخش «حیفان» در جنوب شرق استان تعز خبر می رسد درگیری های سنگینی میان رزمندگان یمنی و نیروهای ائتلاف از حدود سه روز قبل آغاز شده است که تاکنون متوقف نشده و طرفین مواضع یکدیگر را هدف قرار می دهند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی از محور جنوبی مناطق «النوبه و الزبیره» حملات ناگهانی را علیه عناصر ائتلاف ترتیب دادند و در جریان این عملیات توانستند چندین منطقه را از اشغال خارج و به کنترل دربیاورند.

غافلگیری جدید انصارالله در میدان نبرد چیست؟/ قطع جاده راهبردی «تعز - عدن» تیر خلاص به ائتلاف در جنوب یمن + نقشه میدانی و عکس
آرشیو

به گزارش اخبار جهادی، رزمندگان در جریان این عملیات موفق شدند مناطق مهمی از جمله «نجد الاحکوم، سقول الاحکوم، بازار المصلی الاحکوم، الاهجوم و …» را بازپس بگیرند و آزاد کنند و امنیت را در این نقاط به طور کامل برقرار کنند.

با پاکسازی های صورت گرفته، رزمندگان یمنی از محور جنوب غرب خود را به منطقه «الحصاحص» و از محور جنوبی به منطقه «سوق الربوع» رساندند؛ نیروهای یمنی با شهر «الحصاحص» حدود ۳ کیلومتر فاصله دارند.

این شهر با استان لحج هم مرز است و همین مسئله بر اهمیتش افزوده است؛ رزمندگان یمنی با منطقه «سوق الربوع» هم ۴ کیلومتر فاصله دارند که در شمالی ترین نقطه استان لحج واقع شده و هم مرز با جنوب شرق استان تعز است.

باید توجه داشت جاده راهبردی و بسیار مهم «تعز – عدن» از این دو منطقه حساس و استراتژیک عبور می کند؛ رزمندگان با پاکسازی این دو منطقه تلاش می کنند این مسیر را مسدود و راه کمک رسانی ائتلاف از عدن به شهر تعز و مناطق حومه را قطع کنند.
غافلگیری جدید انصارالله در میدان نبرد چیست؟/ قطع جاده راهبردی «تعز - عدن» تیر خلاص به ائتلاف در جنوب یمن + نقشه میدانی و عکس

به گفته منابع میدانی، پس از پاکسازی و تامین امنیت مناطق «الحصاحص و سوق الربوع» مقصد بعدی رزمندگان در این محور پیشروی به سمت مناطق «شرف، جوازعه، الکدره القدس، الجعبه و…» خواهد بود که وضعیت را برای ائتلاف سخت تر می کند.

در حال حاضر، درگیری های سنگین در محور شرقی مناطق «عزله العکیشه، جوحان قدس، الجعبه، الکدره قدس» و شمال مناطق «الحصاحص، سوق الربوع، جوازعه» در جریان است و نیروهای یمنی در تلاش خطوط دفاعی ائتلاف را در هم بشکنند.

به گزارش اخبار جهادی، رزمندگان یمنی در مجموع حدود ۴۵ درصد از مساحت استان تعز شامل مناطق شمالی، مرکزی و شرقی را در کنترل دارند؛ نیروهای تحت فرمان ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی نیز حدود ۵۵ درصد از خاک استان تعز از جمله مناطق جنوبی و غربی را به اشغال درآورده اند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false