آخرین اخبار از جبهه تعز، ۲۱ اسفند ۹۹ + نقشه میدانی

انصارالله از مواضع خود در جنوب غرب شهر تعز در منطقه کدحه عقب نشینی کرد.

به گزارش اخبار جهادی، انصارالله از مواضع خود در جنوب غرب شهر تعز در منطقه کدحه عقب نشینی کرد.

براساس آخرین اخبار از این جبهه، طی عملیات اخیر نیروهای منصورهادی و نیروهای مقاومت وطنی (تحت فرمان طارق صالح) به پشتیبانی ائتلاف سعودی که از ۱۶ اسفند ۹۹ در مدیریت‌های جبل حبشی و مقبنه در استان تعز آغاز شد، نیروهای منصورهادی از جهت شرق و نیروهای طارق صالح از جهت غرب به مواضع انصارالله حمله کردند و در نهایت انصارالله برای جلوگیری از تلفات و خسارات سنگین، از مناطق الکدحه، جبل غباری و چند روستای دیگر در این مناطق عقب نشینی کرد.

همان طور که در اخبار گذشته هم عنوان شده بود، انصارالله در این منطقه به دلیل قرار گرفتن در وضعیت شبه محاصره موقعیت مناسبی نداشت و احتمال عقب نشینی از آن می‌رفت.

در حال حاضر خطوط درگیری در جنوب البرح و جبل رحنج قرار دارد و بنظر می‌رسد کار ائتلاف سعودی برای پیشروی در این مناطق سخت تر شود.
نوار البرح-هجده خطی است که انصارالله بایستی از آن دفاع کند تا از ورود درگیریها به استان إب و همچنین از سقوط مناطق غربی استان تعز جلوگیری کند.

دولت مستعفی منصورهادی مدعی است که انصارالله با کنترل جاده های شمالی استان تعز، این شهر را مورد محاصره قرار داده و از ورود کمک‌های بین المللی به این شهر جلوگیری می‌کند. این ادعا در حالیست که جاده های جنوبی منتهی به عدن که فاصله کمتری نسبت به جاده های شمالی منتهی به صنعاء دارند، در کنترل نیروهای جنوبی است و ائتلاف با فشار به شورای انتقالی جنوب، به راحتی می‌تواند از اعمال وضعیت محاصره به شهر تعز جلوگیری کند.

انتهای پیام/

منبع: تحولات جهان اسلام