انتقاد معاون سابق موساد از عملکرد دولت اسرائیل در برابر ویروس کرونا و اقدامات هسته‌ای و منطقه‌ای ایران

معاون سابق رئیس موساد سیاست‌های اسرائیل در مقابله با توسعه انرژی هسته‌ای و مسائل دفاعی ایران را محکوم به شکست دانست و اعلام کرد این موضوع تا کنون فقط به سود تهران بوده است.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از تحولات جهان اسلام، معاون سابق رئیس موساد سیاست‌های اسرائیل در مقابله با توسعه انرژی هسته‌ای و مسائل دفاعی ایران را محکوم به شکست دانست و اعلام کرد این موضوع تا کنون فقط به سود تهران بوده است.

معاون سابق یوسی کوهن رئیس موساد که به دلیل اختلاف با رئیس موساد و نتانیاهو و بخاطر عدم انتصاب وی به ریاست موساد، ماه قبل استعفا داده بود در گفتگو با روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت اظهار داشت: سیاست‌های اسرائیل در مقابله با توسعه انرژی هسته‌ای و مسائل دفاعی ایران محکوم به شکست است و تا کنون فقط به سود تهران بوده است.

این فرد که A شناخته می‌شود، ۳۴ سال در موساد بوده است و مسئولیت فرماندهی و هدایت بسیاری از عملیات‌های سری و مهم موساد در کشورهای مختلف جهان را برعهده داشت. همچنین این مقام سابق موساد، از افشای برخی عملیات‌ها و اقدامات سری این دستگاه جاسوسی در دیگر کشورها انتقاد کرد.

وی با اشاره به دخالت افراد سیاسی در تصمیمات موساد گفت: بطور مثال، در ابتدای شیوع ویرس COVID-19، به موساد سپرده شد تا طرحی را برای مقابله با این ویروس تهیه کند اما در در ماه آوریل گذشته، این طرح بدون هیچ توضیحی از سوی نتانیاهو متوقف شد.

انتهای پیام/

منبع: تحولات جهان اسلام