×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
انفجار مین‌های به‌جا مانده از جنگ قره‌باغ ۱۴ کشته برجا گذاشته است

دفتر دادستان کل جمهوری آذربایجان خبر داد، از زمان آتش‌بس بین این کشور و ارمنستان در قره‌باغ کوهستانی، ۱۴ شهروند آذربایجانی در نتیجه انفجار مین‌های کارگذاشته شده، قربانی و ۶۰ تن زخمی شدند‌.

به گزارش اخبار جهادی، با گذشته سه ماه از توافق سران روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر توقف درگیری‌ها بر سر قره‌باغ کوهستانی، باکو آماری از تلفات ناشی از انفجار مین‌های برجای مانده در این منطقه ارائه داد.

دفتر دادستانی کل جمهوری آذربایجان خبر داد، از زمان امضای توافق آتش‌بس درگیری‌ها بین این کشور و ارمنستان در منطقه قره‌باغ کوهستانی، ۱۴ نفر از شهروندان آذربایجانی در نتیجه انفجار مین قربانی و ۶۰ تن زخمی شدند‌.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، انفجارهای ناشی از مین‌های بر جای مانده در مناطق درگیری‌های نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان همچنان قربانی می‌گیرد.

روسای جمهور روسیه، جمهوری آذربایجان و نخست‌وزیر ارمنستان دهم نوامبر ۲۰۲۰ (۲۰ آبان ۱۳۹۹) پس از درگیری‌های شدید بر سر  قره‌باغ کوهستانی یک توافق ۱۰ بندی برای آتش‌بس امضا کردند.

دادستانی جمهوری آذربایجان اعلام کرد، در نتیجه مین‌های کار گذاشته شده نیروهای ارمنستانی در قره‌باغ کوهستانی از زمان امضای توافق آتش‌بس، ۱۴ شهروند جمهوری آذربایجان شامل ۵ نظامی این کشور جانشان را از دست دادند.

طبق اعلام این نهاد قضایی، ۵۲ سرباز و هشت شهروند جمهوری آذربایجان هم در نتیجه همین انفجارها زخمی شده‌اند.

دفتر دادستانی جمهوری آذربایجان همچنین هشدار داد، تا زمانی که مناطق بازپس گرفته شده از ارمنستان در قره‌باغ از مین پاکسازی نشده است، وارد این مناطق نشوند.

به رغم آنکه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در روزهای اخیر طرف مقابل را به نقض آتش‌بس در قره‌باغ کوهستانی متهم کرده‌اند، اجرای این توافق با میانجیگری مسکو با فراز و نشیب‌هایی در حال انجام است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false