×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
فرار به جلوی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی/ چرا حزب الله ما را در حریم هوایی لبنان هدف قرار می‌دهد ؟

ارتش رژیم صهیونیستی بعد از غافلگیر شدن در مقابل دستیابی حزب الله لبنان به توان پدافند هوایی در یک فرار به جلو عجیب سازمان ملل متحد را به دلیل دستیابی حزب الله به توان دفاعی از خاک خود مورد نکوهش قرار داد.

به گزارش اخبار جهادی، رسانه های عبری زبان رژیم صهیونیستی خبر دادند ژنرال آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل در دیدار با استیفانو دیل کول، فرمانده نیروهای بین المللی مستقر در جنوب لبنان(یونیفل) ناخرسندی خود را از افزایش توانمندی و قدرت نظامی حزب الله لبنان به وی ابراز داشت.

کوخاوی بدون آنکه توضیح دهد چرا باید جنگنده های رژیمش حریم هوایی یک کشور مستقل را نقض کرده و به اهدافی در کشوری ثالث حمله کند، از اینکه این کشور به توانمندی دفاعی قادر به سرنگونی جنگنده های متجاوز اسرائیلی دست یافته ابراز ناخرسندی کرده و از سازمان ملل خواست تا به وظایف خود در تضعیف حزب الله ادامه دهد.

روزنامه صهیونیستی ماکوریشیون در این باره فاش کرد ارتش اسرائیل طی سال های گذشته تکیه خاصی به همکاری نیروهای بین المللی تکیه داشت، اما به اعتقاد تل آویو طی چند ماه اخیر نیروهای چندملیتی با مسامحه زیادی با فعالیت حزب الله در جنوب لبنان برخورد می کنند.

به نوشته این رسانه عبری زبان، از دیدگاه افسران عالیرتبه  اسرائیلی نیروهای یونیفل به وظیفه خود در برخورد با نیروهای حزب الله عمل نمی کنند.

این مسئله از سوی ژنرال کوخاوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل هم به اطلاع دیل کول هم رسید و تل آویو از مسئول نیروهای حافظ صلح بین المللی خواست گزارش های مفصل و سریعی را درباره نتایج برخورد آنها با حزب الله در منطقه جنوب لبنان ارائه کند.‎

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false