×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین خبرها از تحولات میدانی در قلب یمن/ جزئیات درگیری‌های سنگین با ائتلاف سعودی در استان مارب + نقشه میدانی و عکس

عملیات گسترده در بخش های جبل مراد و العبدیه علیه ائتلاف سعودی در جریان است و نیروهای یمنی در تلاش هستند خود را به دروازه های جنوبی شهر مارب برسانند.

به گزارش اخبار جهادی، عملیات گسترده نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله یمن در محور جنوب غرب و جنوب استان مارب (مهم ترین پایگاه ریاض در مرکز یمن) برای پاکسازی مناطق اشغالی علیه عناصر ائتلاف سعودی در جریان است.

براساس اطلاعات یک منبع میدانی، درگیری های سنگین و شدید میان رزمندگان یمنی و عناصر ائتلاف در بخش های جبل مراد و العبدیه در محور جنوب و جنوب غرب استان مارب ادامه دارد.

این منبع میدانی که تحولات را در استان مارب از نزدیک دنبال می کند به جزئیات درگیری ها اشاره کرد و گفت: رزمندگان حملات را از مناطق «صلیل، العلجام و بقثه» در محور جنوب غرب بخش «جبل مراد» علیه مزدوران سعودی ترتیب دادند.

وی با بیان این که نیروهای یمنی حملات را علیه عناصر ائتلاف سعودی در مناطق «الحدباء، الظلمان، الذروه و …» انجام دادند، افزود: درگیری ها همچنان در این محورها در جریان است و مناطق میان طرفین دست به دست می شود.

این منبع میدانی از تلاش رزمندگان یمنی برای پیشروی ها در این مناطق و تثبیت مواضع خبر داد و گفت: اگر این مناطق از اشغال نیروهای ائتلاف سعودی خارج و پاکسازی شوند امنیت مناطق غربی و جنوب غربی بخش جبل مراد تامین می شود.

در حال حاضر، حدود ۳۵ درصد از بخش جبل مراد در کنترل رزمندگان است؛ نیروهای یمنی با پاکسازی این بخش، مناطق شمال و شمال شرق بخش «رحبه» در جنوب غرب استان مارب از اشغال خارج و امن می شوند. ( فاصله رزمندگان از غرب بخش جبل مراد با شهر مارب هم حدود ۵۶ کیلومتر است.)

از سویی دیگر، رزمندگان یمنی با تسلط کامل بر بخش جبل مراد به غرب سه راهی راهبردی حریب خواهند رسید؛ این سه راهی مهم بخش «الجوبه» را به شهر «مارب» و بخش های حریب و ماهلیه» متصل می کند و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

بازپس گیری و کنترل سه راهی حریب نیز به معنای آزادی بخش مهم و راهبردی «الجوبه» است؛ با آزادی این بخش نیروهای یمنی به دروازه های جنوبی شهر مارب خواهند رسید و عناصر ائتلاف سعودی در تنگنای بیشتری قرار می گیرند.

از جنوب غرب بخش «العبدیه» در جنوب استان مارب خبر می رسد، رزمندگان یمنی دور جدیدی از حملات را از مناطق «کبزره، الوعل، حمراء، الحمرانی» علیه مواضع عناصر ائتلاف سعودی در مناطق «القری، وادی البرش، الحجله، جازع» انجام دادند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی در جریان این عملیات موفق شدند بخش هایی از این مناطق را از اشغال خارج و در تلاش هستند مواضع را در مناطق تازه آزاد شده تثبیت کنند؛ رزمندگان یمنی از این محور با مرکز بخش العبدیه حدود ۷ کیلومتر فاصله دارند.

در حال حاضر، فاصله نیروهای یمنی از بخش «العبدیه» با شهر مارب حدود ۸۰ کیلومتر است؛ حدود ۳۰ درصد از مساحت بخش العبدیه شامل مناطق جنوب غربی در کنترل رزمندگان یمنی است و ائتلاف سعودی سایر مناطق را در اشغال دارد.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای یمنی با پاکسازی این بخش راهبردی امنیت شرق بخش ماهلیه را به طور کامل تامین می کنند و راه برای نفوذ به بخش حریب از محور جنوبی، جنوب غرب استان شبوه و شمال استان البیضاء باز می شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false