×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ائتلاف سعودی در یمن دست به دامان تروریست‌های القاعده شد + نقشه میدانی و عکس

نیروهای ائتلاف غربی – عربی -صهیونیستی حملات سنگینی را علیه مواضع نیروهای یمنی در جنوب شرق استان البیضاء انجام دادند و در تلاش هستند در این محور پیشروی کنند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی پس از متحمل شدن ضربات مهلک در محورهای شمال و شمال شرق استان البیضاء یمن این بار دست به دامان عناصر گروه تروریستی القاعده شده اند تا شکست های خود را در این استان جبران کنند.

نیروهای ائتلاف و عناصر تروریستی القاعده طی  دو هفته گذشته، حملات مشترکی را علیه مواضع نیروهای ارتش و رزمندگان کمیته های دفاع مردمی در روستای «الضحاکی» از توابع بخش «البیضاء» در جنوب شرق استان البیضاء انجام دادند.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار ما گذاشته است، نیروهای یمنی مستقر در منطقه متوجه تحرکات نیروهای ائتلاف و تروریست ها شدند و پس از درگیری های سنگین چند ساعته موفق شده اند حملات آنان را در این محور دفع کنند.

شماری از نیروهای ائتلاف و عناصر تروریستی در جریان درگیری ها کشته و زخمی شده اند و نیروهای ارتش و رزمندگان کمیته های دفاع مردمی خسارت های سنگینی به تجهیزات نظامی آنان وارد کرده اند.

روستای «الضحاکی» در شرق بخش «البیضاء» و نزدیکی مرز غربی بخش «الصومعه» واقع شده است؛ گفته شده تروریست های القاعده از غرب بخش «الصومعه» وارد منطقه شده اند و به حومه روستای «الضحاکی» حمله کردند و در تلاش هستند به بخش مهم «البیضاء» نفوذ کنند.

بخش راهبردی «البیضاء» در جنوب شرق استان البیضاء از محور جنوبی با استان ابین، از محور غربی با بخش های «ذی ناعم و الزاهر»، از شرق با بخش های «صومعه و مکیراس» و از شمال با بخش های «الطفه و مسوره» هم مرز است.

در حال حاضر مناطقی از بخش های «الصومعه و الزاهر» و نقاطی از جنوب شرق بخش «مکیراس» در اشغال نیروهای ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی و تروریست ها است و در صورتی که بخش البیضاء از کنترل نیروهای یمنی خارج شود بخش «مکیراس» نیز ساقط شده محسوب می شود.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش و رزمندگان کمیته های دفاع مردمی تاکنون به خوبی موفق شده اند از مواضع خود در بخش های «البیضاء و مکیراس» دفاع کنند و همین مسئله باعث شده نیروهای ائتلاف نتوانند به سایر مناطق شرقی و جنوب شرقی استان البیضاء نفوذ کنند.

تروریست های القاعده و داعش در محور شرقی، جنوبی و شمال غربی استان البیضاء از جمله بخش های «الصومعه، الزاهر و قیفه» حضور پررنگی دارند؛ عناصر تروریستی در بخش «قیفه» حملاتی را علیه مواضع نیروهای یمنی ترتیب داده اند اما با واکنش قاطع مواجه شده اند و ناکام مانده اند.

اعلام الحربی

بخش «قیفه» در نزدیکی استان های  ذمار و صنعاء واقع شده و تروریست ها در تلاش بودند با اشغال برخی مناطق راه را برای نفوذ به جنوب استان صنعاء و شرق ذمار باز کنند اما با متحمل شدن شکست های سنگین به نتیجه ای نرسیدند.

در حال حاضر، بیش از ۸۰ درصد مساحت استان البیضاء شامل مناطق جنوبی، مرکزی، غربی، شمالی و شرقی از جمله «شهر البیضاء، الرداع، ملاحم، واسط، قزن عطا، خیران، العقله، ناطع، حمره، سوادیه، ذی نائم، میکراس و …» در کنترل نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله است.

بخش‌هایی از شمال، شرق و جنوب هم که معادل حدود ۱۵درصد از مساحت کل استان است ازجمله «عقبه القنذع، نعمان، صومعه و الزاهر» در اشغال نیروهای وابسته به ائتلاف غربی- عربی- صهیونیستی است.

به گزارش اخبار جهادی، حدود ۳ درصد از خاک استان البیضاء از جمله مناطقی از بخش های «الرداع، قیفه، الصومعه و الزهرا» در اشغال عناصر گروه های تروریستی داعش و القاعده است و بازپس گیری این مناطق در اولویت نیروهای یمنی است.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false