×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی استان دیاله / فرصت‌طلبی داعش از ناآرامی‌های عراق + نقشه میدانی و عکس

عناصر مخفی داعش همزمان با اعتراضات شهروندان عراقی، حملات سنگینی را علیه نیروهای مسلح عراق در استان دیاله ترتیب داده اند و به دنبال افزایش نفوذ در برخی مناطق هستند.

 به گزارش اخبار جهادی، محورهای مختلف استان دیاله از جمله مناطق شمالی و شمال شرقی در ماه های گذشته شاهد نبردها و درگیری های قابل توجه نیروهای عراقی با هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش بود که همچنان ادامه دارد.در روزهای اخیر همزمان با دور دوم اعتراضات مردمی در مناطق مرکزی و جنوبی عراق، حملات عناصر مخفی داعش علیه نیروهای مسلح عراق در محورهای مختلف استان دیاله افزایش یافته که کمتر مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای امنیتی، ارتش و رزمندگان بسیج مردمی در جریان حملات و درگیری ها به خوبی موفق شدند اهداف هسته های خاموش داعش را ناکام بگذارند و حملات را دفع کنند.

به گزارش اخبار جهادی، آخرین تحولات میدانی استان دیاله به شرح ذیل است:

– گروهی از عناصر مخفی داعش حمله ناگهانی را علیه ایستگاه نظامی نیروهای بسیج مردمی در نزدیکی منطقه «پاوه محمود» در محور خانقین در شمال شرق استان دیاله انجام دادند و درصدد بودند امنیت را در این محور به چالش بکشند که ناکام ماندند. ۴ تن از رزمندگان بسیج مردمی در جریان این حمله زخمی شدند و عملیات برای شناسایی و دستگیری تروریست ها در این محور در جریان است.

– شماری دیگری از هسته های خاموش داعش حمله ای را علیه مواضع نیروهای تیپ چهارم بسیج مردمی در روستای «رمضان» در محور منطقه خانقین ترتیب دادند اما رزمندگان مستقر در منطقه موفق به دفع حملات آنان شدند. یک تن از نیروهای بسیج مردمی در جریان درگیری ها به شهادت رسید و ۳ تن دیگر زخمی شدند.

*منطقه راهبردی خانقین از محور شرقی به گذرگاه مرزی خسروی ایران، از شمال به اقلیم کردستان، از جنوب به منطقه «ملا عزیز» و از جنوب غرب به دریاچه حمرین متصل می شود و همچنان بخش هایی از آن آلوده به عناصر مخفی داعش است.

– شمار زیادی از هسته های خاموش داعش حملات گسترده ای را علیه چاه های نفتی «نفت خانه» در شرق استان دیاله انجام دادند اما نیروهای بسیج مردمی مستقر در منطقه موفق به دفع حملات شدند و ۳ تن از تروریست ها را به هلاکت رساندند.

– تک تیراندازهای گروهک تروریستی داعش یکی از نیروهای پلیس را در نزدیکی روستای «ابوکرمه» در محور شرقی منطقه «ابی صیدا» در ۲۵ کیلومتری شمال شرق بعقوبه (شمال شرق استان دیاله) هدف قرار دادند و زخمی کردند. ۳ تن دیگر از نیروهای پلیس هم در تله انفجاری تروریست ها گرفتار و مجروح شدند.

– حملات عناصر مخفی داعش در روزهای گذشته منجر به شهید و زخمی شدن شماری از نیروهای امنیتی در روستای «ابوکرمه» شد و همین مسئله باعث شد شماری از نیروهای گروه پنجم ارتش به درخواست اهالی در حومه این روستا کمربند امنیتی ایجاد کنند تا از حملات تروریست ها جلوگیری شود.

– گروهک تروریستی داعش شماری از تک تیراندازهای خود را در محور «حوض الموت» آموزش مجدد داده و آنان را حومه مناطق «خانقین، مندلی، داینیه، الوقف و الدوالیب» مستقر کرده است؛ تروریست ها که به تک تیراندازهای شب معروف شده اند در تاریکی به نیروهای امنیتی و مردم حمله می کنند.

– تهدیدهای گسترده عناصر مخفی داعش در محور منطقه مهم «حوض الوقف» در شمال استان دیاله باعث شد شهروندان روستای «المخیسه» را از بیم حمله احتمالی تروریست ها تخلیه کنند. همزمان با خروج اهالی از این روستا، وضعیت در روستای مجاور یعنی «ابوکرمه» به مرز هشدار رسیده است. خالی شدن این روستاها فرصت را در اختیار تروریست ها قرار می دهد که به منطقه راهبردی «ابی صیدا» حمله کنند.

* منطقه حساس و مهم «حوض الوقف» در شمال شرق بعقوبه واقع شده و پایگاه «الزرقاوی»، رهبر سابق گروه تروریستی القاعده به شمار می آید که از سال ۲۰۰۳ به نقطه کور و البته محلی مناسب برای آموزش تروریست ها تبدیل شده است.

– نیروهای تیپ ۲۰ بسیج مردمی در روزهای اخیر عملیات دقیقی را در حومه رودخانه «الوند» در شمال شرق استان دیاله انجام دادند و در جست وجوی منطقه به منطقه توانستند امنیت را به روستاهای «مله عوید، ارکوازی، جور جیبیکا و زینه قوس» بازگردانند.

*رودخانه الوند در شمال شرق استان دیاله از محور «خانقین» تا شمال منطقه راهبردی «جلولاء» امتداد دارد؛ حومه این رودخانه به عناصر مخفی داعش آلوده است و این خطری برای مناطق مهمی از جمله جلولاء و خانقین به شمار می آید.

– در روزهای اخیر رزمندگان تیپ اول بسیج مردمی پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیاتی را در حومه ارتفاعات منطقه خانقین برای شناسایی هسته های خاموش داعش و مقرهای آنان آغاز کردند که همچنان در جریان است.

– جنگنده های نیروی هوایی ارتش عراق در روزهای گذشته و پس از دریافت اطلاعات دقیق، مواضع عناصر مخفی داعش را در حومه غربی دریاچه حمرین هدف قرار دادند و ۱۰ تن از تروریست ها از جمله دو فرمانده میدانی را به هلاکت رساندند.

به گزارش اخبار جهادی، عملیات نیروهای امنیتی، ارتش و رزمندگان بسیج مردمی در محورهای مختلف استان دیاله به ویژه در مناطق شمالی و شمال شرقی علیه هسته های خاموش گروهک تروریستی در جریان است.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false