×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
هشدار اتحادیه علمای مسلمان عراق درباره فتنه آمریکایی

رئیس اتحادیه علمای مسلمان عراق از رصد یکصد پایگاه در شبکه‌های اجتماعی خبر داد که کارشان شیطنت علیه ایران و شایعه پراکنی‌ در جریان تظاهرات عراق بوده است و تاکید کرد آمریکا و اسرائیل با پول عرب‌های حوزه خلیج فارس به دنبال فتنه انگیزی در عراق هستند.

به گزارش اخبار جهادی، اتحادیه علمای مسلمان عراق در دیاله، شایعه‌سازی‌ها و دروغ پراکنی‌های مغرضانه در تظاهرات مرمی عراق علیه ایران را مردود خواند.

«جبار المعموی» رئیس اتحادیه علمای مسلمانان عراق در استان دیاله در گفت‌وگو با «بغداد الیوم» ضمن اعلام حمایت این اتحادیه از تظاهرات مسالمت‌آمیز برای مطالبه حقوق مشروع ملت عراق گفت: اشتباهات دولت‌های متوالی در عراق از سال ۲۰۰۳ موجب پدید آمدن جنبش اعتراضی کنونی در استان‌های متعدد عراق از جمله دیاله شده است.

المعموی افزود: ایران کشور اسلامی همسایه عراق است که موضع آن در حمایت از ما در جریان حوادث ژوئن ۲۰۱۴ به دنبال تسلط داعش بر مناطق وسیعی از کشور مشهود بوده است.

وی تاکید کرد: توطئه‌ها برای اقدام شیطنت آمیز علیه ایران از طریق دروغ پراکنی و شایعه‌سازی در جریان تظاهرات و از طریق تریبون‌های شبکه‌های اجتماعی اقدامی کاملا مردود است که ناگهانی بروز نکرده و حاصل توطئه‌های آمریکا و اسرائیل با حمایت مالی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است که به دنبال فتنه‌انگیزی و تفرقه‌افکنی هستند.

المعموی گفت: بیش از یکصد پایگاه در شبکه‌های اجتماعی رصد شده که معترضان را به حمله به جمهوری اسلامی تحریک و به دروغ ادعا می‌کند که ایران در امور عراق دخالت می‌کند.

بنا به تایید رئیس اتحادیه علمای مسلمان عراق، توطئه در عراق جریان دارد و هدف از آن نفوذ به تظاهرات مسالمت آمیز مردمی و پیشبرد آن به سمت شیطنت علیه ایران است، چیزی که هیچ عراقی قبول ندارد.

تعدادی از اغتشاشگران شامگاه یکشنبه (روز گذشته) در شهر مقدس کربلا و در اطراف کنسولگری ایران در این شهر دست به تحرکاتی علیه کنسولگری زدند.

براساس برخی تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، شماری آشوبگر در اطراف کنسولگری ایران در کربلا حاضر شدند و ضمن سنگ‌پرانی به ساختمان این کنسولگری، اقدام به پایین کشیدن پرچم ایران کردند.

فرماندهی پلیس کربلا نیز اعلام کرد که اوضاع در اطراف کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا تحت کنترل است.

گروه حمله‌کننده به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا، از پیروان فرقه صرخی (از مدعیان دروغین و وابسته به سرویس‌های بیگانه) بودند که از استان‌های بابل و الدیوانیه به کربلا منتقل شدند.

سرکنسول ایران در کربلا اما نیمه شب گذشته تاکید کرد که اوضاع آرام شده و شرایط تحت کنترل است.

مردم عراق دور دوم اعتراضات خود را از روز جمعه ۲۵ اکتبر آغاز کردند. عمده هدف اعتراض مردم عراق، بهبود وضعیت معیشتی و مبارزه با فساد و اصلاح ساختار اداری بود.

به محض آغاز این اعتراضات، بسیاری از کارشناسان تأکید کردند که آمریکا، عربستان سعودی و امارات سه کشوری هستند که از چند ماه پیش در حال تدارک سوءاستفاده از این تظاهرات هستند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false