×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
در شمال غرب سوریه چه می‌گذرد؟/ تلاش گسترده آنکارا برای حفظ منطقه‌ای که حکم بقا برای تروریست‌ها دارد+ نقشه میدانی و عکس

گروهک های تروریستی مورد حمایت ترکیه در شمال غرب سوریه به شدت درتلاش هستند از سقوط منطقه ای مهم جلوگیری کنند تا مواضع اشغالی را در استان های ادلب و حماه حفظ کنند.

 به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه از دو هفته قبل عملیاتی را در شمال شرق استان لاذقیهبرای بازپس گیری ارتفاع راهبردی «کبانی» آغاز کرده اند و درگیری ها با گروهک های تروریستی در این محور همچنان جریان دارد.گروهک های تروریستی با پشتیبانی ترکیه و برخی از رژیم های منطقه به شدت از مواضع اشغالی در شمال شرق استان لاذقیه به ویژه ارتفاع بسیار مهم «کبانی» دفاع می کنند و درصدد هستند تلاش نیروهای سوری را در این محور ناکام بگذارند.

گروهک های تروریستی به خوبی می دانند اگر ارتفاع راهبردی «کبانی» را در شمال شرق استان لاذقیه از دست دهند، دشت «الغاب» نیز در شمال غرب استان حماه از کنترل شان خارج خواهد شد و راه برای پیشروی نیروهای ارتش سوریه به سمت شهر راهبردی جسر الشغور (یکی از مهم ترین پایگاه تروریست ها در استان ادلب) باز می شود.

آرشیو

یک منبع میدانی اعلام کرد: عناصر تروریستی روز جمعه از لاک دفاعی خارج شدند و ضد حملاتی را در محور های شمال غرب و غرب منطقه کبانی در شمال شرق استان لاذقیه ترتیب دادند تا از میزان فشار حملات بر ارتفاع «کبانی» بکاهند و تمرکز نیروهای ارتش سوریه را در این محور بر هم بزنند.

این منبع میدانی از حمایت گسترده و وسیع آنکارا از گروهک های تروریستی در شمال شرق استان لاذقیه خبر داد و گفت: عناصر تروریستی «جبهه النصره، حزب اسلامی ترکستانی، انصار الاسلام، احرار الشام و…» حملات را از محور جنوبی مناطق «التفاحیه، دویرنه، رویسه الجوز و…» علیه نیروهای سوری آغاز کردند.

وی با بیان این که نیروهای ترکیه با تشکیل اتاق عملیات در محور منطقه «کبانی»، عملیات گروهک های تروریستی را کنترل و رصد می کردند، افزود: تروریست ها پس از درگیری های سنگین توانستند چند منطقه را به اشغال دربیاورند.

این منبع میدانی گفت: ارتفاعات «رشو، قرمیل، بلوط، ابو اسعد، رشا، النمر، عکو، ملک، ملاحم و…» به همراه چند روستای دیگر از جمله «نحشبا» مناطقی بودند که از کنترل نیروهای ارتش سوریه خارج شدند.

این منبع میدانی با توضیح این مطلب که نیروهای ارتش سوریه برای کاهش تلفات به صورت موقت از این مناطق عقب نشینی کردند، افزود: نیروهای سوری در نهایت پس از درگیری های گسترده موفق شدند پیشروی تروریست ها را متوقف کنند.

وی تصریح کرد: نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات معکوسی را برای بازپس گیری مناطق تازه اشغال شده انجام دادند و پس از چند ساعت درگیری سنگین با عقب راندن تروریست ها توانستند بخش وسیعی از این مناطق را دوباره به کنترل درآورند.

آرشیو

این منبع میدانی با بیان این که پشتیبانی گسترده یگان های موشکی و هوایی سهم ویژه ای را در بازپس گیری مناطق اشغال شده ایفا کرد، خاطرنشان کرد: شماری از عناصر گروهک های تروریستی در جریان درگیری ها کشته و زخمی شدند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، در حال حاضر درگیری ها میان نیروهای ارتش سوریه وعناصر گروهک های تروریستی مورد حمایت آنکارا در حومه شمال غرب و غرب منطقه کبانی در شمال شرق استان لاذقیه به صورت پراکنده ادامه دارد.

به گزارش اخبار جهادی، یگان هایی هوایی و موشکی ارتش سوریه در ۱۵ روز گذشته پایگاه های عناصر تروریستی را در محور منطقه و ارتفاع کبانی در شمال شرق استان لاذقیه هدف قرار داده اند و خسارت هایی را به آنان وارد کرده اند.

حملات نیروهای زمینی ارتش سوریه از حومه منطقه «عکو» و کوه «زویدان» به سمت منطقه کبانی و ارتفاعات جنوبی از جمله «۱۱۱۲، ۱۱۵۴، کوه زویقات و…» صورت گرفته اما صعب العبور بودن مناطق، تسلط تروریست ها بر چندین ارتفاع که بر این محورها مشرف هستند و همچنین حمایت های گسترده ترکیه از عناصر تروریستی تلاش نیروهای سوری را بدون نتیجه باقی گذاشته است.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false