×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
حزب‌الله یک سلاح جدید و دقیق را زودتر از موعد رونمایی کرد/ صهیونیست‌ها غافلگیر شدند

سید حسن نصرالله با نشان‌دادن اینکه فرماندهی مرکزی عملیات دفاع از لبنان و فلسطین به شکل مستقل عمل کرده و در عین حال به رهبری سیاسی نیز می‌پردازد، صهیونیستی را غافلگیر کرد.

 به گزارش اخبار جهادی، محمد صادق الحسینی تحلیلگر مسایل راهبردی منطقه در مقاله خود در روزنامه البنا در این رابطه نوشت که دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی اخیر خود علاوه بر تاکید بر شکست نقشه‌های دشمن در عرصه اعتراضات ملی لبنان٬ به آمادگی مقاومت برای شرکت در هرنوع عملیاتی اشاره کرد.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله با شفافیت و صراحت در خصوص عرصه تحولات و اصلاحات داخلی لبنان صحبت کرد.

اما وی با نشان‌دادن اینکه فرماندهی مرکزی عملیات دفاع از لبنان و فلسطین٬ به شکل مستقل عمل کرده و در عین حال به رهبری سیاسی نیز می‌پردازد، دشمن صهیونیستی را غافلگیر کرد. سیدنصرالله همچنین در عملیات سرنگونی پهپاد صهیونیستی٬ از یک سلاح جدید و دقیق رونمایی کرد که دشمن به اشتباه گمان می کرد که مقاومت جرات استفاده از آن را ندارد.

دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی دیروز خود بر این موارد تاکید کرد:

-نیروهای مقاومت اسلامی برای مقابله با دشمن صهیونیستی و یا اجرای هرگونه دستور نظامی که برای انجام تحرکات هجومی برای مثال در داخل فلسطین دریافت می‌کنند آماده هستند. همچنین تمرکز سید نصرالله بر این است که نیروهای نظامی٬ عملیات‌های خود را صرف نظر از مشغله‌های فرماندهی سیاسی و حتی نظامی داخلی و یا منطقه‌ای انجام دهند.

-همه این موارد بدان معنااست که مقاومت در همه شرایط و در خصوص هرگونه تغییر و تحول داخلی لبنان آماده است.

-سید نصرالله بر قدرت مقاومت تاکید کرده و عبارت بسیار بسیار قوی را برای مقاومت تکرار کرده وهیچ ابهامی در داخل و خارج برای آن باقی نگذاشت.

-اما موضوع مربوط به سرنگونی پهپاد صهیونیستی٬ حامل چندین پیام بود:

۱- تاکید بر اینکه این عملیات تنها محدود به یک پهپاد صهیونیستی نبوده و همچنان در خصوص سایر پهپادهای دشمن که وارد آسمان لبنان شوند نیز ادامه خواهد داشت.

۲- عدم افشای نوع سلاحی که در سرنگونی پهپاددشمن مورد استفاده قرار گرفت از سوی سید نصرالله و با توجه به اینکه آن قطعا یک سلاح موشکی بوده٬ حامل این پیام برای طرف‌های ذی‌ربط است که نیروهای مقاومت دارای سامانه پدافند هوایی بوده و آن را در زمان مناسب مورد استفاده قرار داده و این امر از شگفتی‌های جنگ احتمالی با دشمن خواهد بود که حتی مقاومت مجبور شد پیشاپیش در پاسخ به تجاوز هوایی صهیونیست‌ها از آن استفاده کند.

اما در خصوص سخنان سید حسن نصرالله درباره تشکیل کابینه و نقشی که باید ایفا کند٬ وی مجددا بر شکست هرگونه کودتا ضد لبنان تاکید کرد.

همچنین درخواست دبیرکل حزب‌الله از ارتش و نیروهای امنیتی مبنی برعدم تمرکز مطلق بر موضوع بسته‌شدن راه‌ها٬ نشان‌دهنده این است که سید نصرالله یک طرح و برنامه جدید در خصوص برخورد ارتش با این موضوع و یا بازسازی ارتش دارد، به‌ویژه آن هم زمانی که آمریکا دیروز تصمیم گرفت تا کمک ۱۰۵ میلیون دلاری که قرار بود به ارتش لبنان بپردازد را قطع کند.

لازم به ذکر است که این تصمیم آمریکا نشان‌دهنده دو امر است:

– واشنگتن به شکست کوتا ضد دولت لبنان اعتراف کرد.

– آمریکا با این تصمیم نشان داد که از نقشی که ارتش در عرصه اعتراضات مردمی لبنان و در خصوص بازگشایی راه‌ها ایفا کرده و به دنبال آن مشارکت ارتش در جلوگیری از تجزیه کشور٬ رضایت ندارد.

به عبارت دیگر٬ خشم آمریکا از ارتش لبنان به دلیل عدم مشارکت آن در مسدود کردن راه‌های کمک به حزب‌الله چه از بیروت به جنوب و چه از بقاع و شمال به بیروت است.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false