×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
جزئیات عملیات در استان جیزان عربستان برای تامین امنیت مهم‌ترین پایگاه «انصارالله» / شکست دوباره مزدوران آل سعود در شمال استان حجه + نقشه میدانی و عکس

نیروهای یمنی در جریان عملیات در جنوب شرق استان جیزان عربستان و شمال استان حجه خسارت‌های سنگینی به مزدوران سعودی وارد آوردند.

 به گزارش اخبار جهادی، گروهی مشترک از رزمندگان یمنی عملیات گسترده و غافلگیرانه ای را از مناطق تحت سیطره در جنوب شرق استان جیزان عربستان علیه نیروهای مزدور رژیم سعودی انجام دادند.براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی مواضع مزدوران سعودی را در حومه منطقه «الدائر» هدف قرار دادند و در همان گام نخست موفق شدند خطوط دفاعی آنان را در این محور در هم بشکنند.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی پس از چند ساعت درگیری سنگین توانستند تعدادی از مقرهای نیروهای مزدور رژیم سعودی را به کنترل دربیاورند و شماری از آنان را کشته و زخمی کنند.

اعلام الحربی

در جریان عملیات در این محور خسارت های سنگینی به تجهیزات نظامی مزدوران سعودی وارد آمد؛ نیروهای یمنی درصدد هستند با نفوذ بیشتر در عمق جنوب شرق استان جیزان، امنیت را در شمال غرب استان صعده تامین کنند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای مزدور رژیم سعودی در هفته های گذشته حملات متعدد و سنگینی را از جنوب شرق استان جیزان برای پیشروی در شمال غرب استان صعده یمن ترتیب دادند اما ناکام ماندند.

با واکنش قاطع رزمندگان یمنی در این محور، مزدوران سعودی متحمل خسارت های سنگینی شدند و در نهایت با تلفات زیاد عقب نشینی کردند و تلاش آنان برای نفوذ بیشتر در شمال غرب استان صعده به نتیجه ای نرسید.

استان جیزان در جنوب غرب عربستان واقع شده و هم مرز با استان های صعده و حجه یمن است؛ نیروهای یمنی در سال های گذشته بخش هایی از این استان را به کنترل درآوردند و تلاش مزدوران سعودی برای سیطره دوباره بر مناطق از دست رفته نتیجه نداده است.

از بخش «حرض» در شمال استان حجه یمن خبر می رسد، رزمندگان یمنی با حملات ناگهانی در محور غربی کوه النار موفق شدند یک مقر نظامی را از اشغال نیروهای مزدور رژیم سعودی خارج و تعدادی از آنان را به هلاکت برسانند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یگان تک تیرانداز نیز در جریان عملیات در محور غربی کوه النار و شرق مثلث «عاهم» در بخش «حرض» موفق شدند شماری از نیروهای مزدور رژیم سعودی را کشته و زخمی کنند.

اعلام الحربی

خبرها از محورهای شرق و غرب بخش «حیران» در شمال استان حجه حاکیست، رزمندگان یمنی در جریان دو عملیات توانستند خسارت های سنگینی به مزدوران سعودی آورند و تعدادی از آنان را از پای درآورند.

در حال حاضر، بخش وسیعی از مناطق مرکزی و غربی بخش «حیران» در اشغال است و نیروهای مزدور رژیم سعودی در ماه های گذشته تلاش زیادی کردند تا مناطق شرقی را هم به تصرف دربیاورند که با مقاومت رزمندگان یمنی ناکام ماندند.

به گزارش اخبار جهادی، بخش حیران از محور شمالی با بخش حرض و از غرب با بخش میدی و از جنوب با بخش عبس و از شرق با بخش مستباء هم مرز است و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false