×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تیر خلاص به تروریست‌ها در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب با آزادی ۵۰۰ کیلومتر مربع از مساحت اشغالی/ محاصره نیروهای ارتش ترکیه در ایستگاه مراقبتی «مورک» + نقشه میدانی و عکس

نیروهای ارتش سوریه آخرین مرحله عملیات را در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب پس از دو هفته عملیات سنگین با موفقیت به سرانجام رساندند.

 به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه صبح روز چهارشنبه (سی ام مردادماه) عملیاتی را از حومه شهرک و ارتفاع «سکیک» در محور شرقی شهر «خان شیخون» برای محاصره گروهک های تروریستی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه آغاز کردند.نیروهای سوری پس از چند ساعت درگیری سنگین موفق شدند ارتفاع و مزارع ترعی، کارخانه شکر، منطقه السوسه و خزانات را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند و با پیشروی ۸ کیلومتری خود را به ورودی شرق شهر «خان شیخون» برسانند.

با رسیدن نیروهای ارتش سوریه به ورودی شرقی شهر «خان شیخون»، ته مانده های عناصر گروهک های تروریستی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه در مساحت ۳۵۰ کیلومتر مربعی به طور کامل محاصره شدند.

با تکمیل محاصره تروریست ها، نیروهای سوری از محور شرق و غرب به داخل شهر مهم و راهبردی «خان شیخون» پیشروی کردند و جست و جوی نقطه به نقطه را برای خنثی سازی تله های انفجاری، کشف انبارهای سلاح، تونل ها و عناصر مخفی تروریست آغاز کردند.

پس از پاکسازی کامل شهر «خان شیخون» در جنوب استان ادلب، نیروهای ارتش سوریه از صبح روز جمعه (یکم شهریورماه) گذرگاه امنی را در حومه شهرک «صوران» در شمال استان حماه برای خروج شهروندان محاصره شده باز کردند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای سوری همزمان عملیات گسترده ای را در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه برای پاکسازی مناطق آغاز کردند و شهرک ها را یکی پس از دیگری در این محور به کنترل درآوردند.

در جریان این عملیات شهرک های مهمی از جمله «مورک، کفرزیتا، لحایا، معرکبه، لطمین، المنطار، لطمانه و…» به همراه دهها منطقه دیگر آزاد و مساحت ۳۵۰ کیلومتر مربعی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه پاکسازی شد.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش ترکیه همچنان در ایستگاه مراقبتی در محور شهرک «مورک» در جنوب استان ادلب حضور دارند و در محاصره نیروهای ارتش سوریه هستند و تحرکات آنان به طور کامل رصد می شود.

در حال حاضر، نیروهای ارتش ترکیه قصدی برای خروج از ایستگاه مراقبتی و انتقال به مرکز استان ادلب ندارند اما مذاکرات فشرده آنکارا با مسکو برای چگونگی خارج کردن نیروهایش از این پایگاه تحت محاصره ادامه دارد.

تاکنون از سرنوشت ته مانده های گروهک‌های تروریستی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه خبری در دسترس نیست اما برخی منابع میدانی اعلام کرده اند، تروریست ها به داخل ایستگاه مراقبتی ارتش ترکیه متواری شده اند.

برخی دیگر از منابع میدانی نیز مدعی هستند، بازمانده های گروهک های تروریستی با نیروهای ارتش سوریه به توافق رسیدند و بدون درگیری از مناطق محاصره شده خارج شده اند و پاکسازی سریع مناطق اشغالی را هم گواهی برای اثبات ادعای خود می دانند.

در حالی گمانه زنی های مختلفی در خصوص سرنوشت ته مانده های گروهک های تروریستی مطرح شده، سه شنبه هفته گذشته با ورود نیروهای ارتش سوریه به شمال شهر خان شیخون، شمار زیادی از تروریست ها مناطق اشغالی را در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه تخلیه کردند و از تنها باریکه موجود (حدفاصل ارتفاع ترعی و شرق شهر خان شیخون) به سمت مرکز استان ادلب متواری شدند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه در جریان شروع عملیات از نیمه دوم مردادماه در مجموع موفق شدند مساحت ۵۰۰ کیلومتر مربعی را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند و شمال استان حماه و جنوب استان ادلب را به طور کامل پاکسازی کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، پس از پیروزی های گسترده نیروهای ارتش سوریه، اختلاف میان تروریست ها تشدید شده و «صهیب ابوخالد المهندس» از سرکرده های گروهک تروریستی «حراس الدین» در اثر انفجار یک بمب در محله «الجامعه» در شهر ادلب به هلاکت رسید.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false