×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
حزب‌الله چگونه ناوچه رژیم صهیونیستی را منهدم کرد؟ +عکس

ویدئوی ضبط شده توسط حزب الله لبنان از هدف قرارگرفتن ناوچه جنگی رژیم صهیونیستی که اخیرا انتشار یافت بار دیگر نگاه‌ها را به توانمندی و ظرفیت نظامی مقاومت جلب کرد.

 به گزارش اخبار جهادی، اخیرا انتشار ویدئویی از هدف قرار گرفتن ناوچه رژیم صهیونیستی توسط نیروهای حزب الله لبنان در جریان جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ برای نخستین بار، سبب شد تا بار دیگر توجهات منطقه‌ای و بین المللی به توانایی گروه‌های مقاومت در برابر رژیم اشغالگر جلب شود.

ناوچه ساعر که از ادوات جنگی مورد اتکای رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه محسوب می‌شد، در سومین روز این نبرد نابرابر توسط حزب الله لبنان منهدم شد.

خبر بی سابقه انهدام این ناوچه را «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد و گفت ناوچه صهیونیستی که اماکن، ساختمان‌ها و زیرساخت‌های حیاتی و غیرنظامی لبنان را هدف قرار می‌داد، منهدم شده است.
مقاومت چگونه ناوچه ساعر رژیم صهیونیستی را منهدم کرد؟
انهدام این ناوچه تاثیر زیادی بر روند نبرد سی و سه روزه داشت؛ چرا که از سال ۱۹۶۷ رژیم صهیونیستی به شکلی بی منازع در دریای مدیترانه گشت زنی و حرکت می‌کرد.
قرارداد خرید سه فروند ناوچه ساعر در اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی با بخش کشتی سازی شرکت آمریکایی «نورثروپ گرومن» بسته شد و تحویل آن در سال ۱۹۹۴ کامل شد. این ناوچه‌ها که دارای امکانات شناسایی و ضدهوایی بودند تا سال ۲۰۰۶ و جنگ سی و سه روزه از جمله المان‌های دریایی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شدند.
مقاومت چگونه ناوچه ساعر رژیم صهیونیستی را منهدم کرد؟
حزب الله لبنان پس از گذشت ۱۳ سال از این موفقیت اخیرا اقدام به پخش نخستین ویدئوی ضبط شده از عملیات انهدام ساعر کرد. این عملیات در سومین روز نبرد سی و سه روزه یعنی در تاریخ ۱۴ جولای (۲۳ تیر) با موشک‌های ضد کشتی انجام و منجر به خسارت شدید و تلفات جانی قابل ملاحظه‌ای برای رژیم صهیونیستی شد.

در مستند پخش شده از این عملیات، چگونگی شناسایی ناوچه جنگی رژیم صهیونیستی توسط نیروهای حزب الله و هدف قرار دادن موفقیت آمیز آن به وضوح مشخص شده است. ضمن این که برخی از ادوات نظامی موثر و قدرتمند حزب الله نیز در آن مشاهده می‌شود.
نیروهای حزب الله با استفاده از یک رادار جست‎وجوی دریایی مستقر در خشکی نخست این ناوچه را شناسایی کردند. سپس از یک دوربین فیلمبرداری عادی برای شناسایی صحیح ناوچه که در چند کیلومتری سواحل لبنان در حال گشت زنی بود، استفاده کردند.
مقاومت چگونه ناوچه ساعر رژیم صهیونیستی را منهدم کرد؟
به اعتقاد کارشناسان، این ویدئو نشان دهنده بخشی از قابلیت‌های پدافند غیرعامل حزب الله نیز است. مستند همچنین آشکار می‌کند که حزب الله موشک‌های ضد کشتی هدایت شونده‌ای را در اختیار دارد که دارای بُردی میان ۳۵ تا ۱۸۰ کیلومتر هستند.
در پایان باید توجه داشت که توانایی و ظرفیت دریایی حزب الله که در این مستند بخش کوچکی از آن آشکار شد، رقیبی جدی برای نیروی دریایی رژیم صهیونیستی است.
انتهای پیام/
منبع: میزان

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false