×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
جزئیات عملیات فریب نیروهای ارتش سوریه برای آزادی شمال استان حماه/ قیچی تروریست‌ها در مساحت ۴۰۰ کیلومتر مربعی با فتح شهر استراتژیک «خان شیخون» + نقشه میدانی و عکس

عملیات غافلگیرانه‌ای از دو محور در شمال سوریه آغار شده که تروریست‌ها را در وحشت، شوک و گیجی فرود برده و شمارش معکوس را برای آزادی شمال استان حماه به صدا درآورده است.

 به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه دوشنبه هفته گذشته (چهاردهم مردادماه) مرحله سوم عملیات را در شمال استان حماه آغاز کردند و پس از ۲۴ ساعت درگیری سنگین و نفس گیر موفق شدند پیروزی میدانی بزرگی را به نام خود ثبت کنند.نیروهای سوری در جریان این عملیات توانستند شهرک‌های راهبردی «اربعین و الزکاه» را از اشغال خارج کنند و یک گام دیگر به شهرک های «لطمانه و کفرزیتا» نزدیک شوند که به غده های سرطانی در شمال استان حماه معروف هستند.

نباید فراموش کرد که «لطمانه و کفرزیتا» مهم ترین پایگاه‌های گروهک های تروریستی در شمال استان حماه به شمار می آیند و پاکسازی این دو شهرک به معنای سقوط دومینوار مواضع عناصر تروریستی در این محور است.

به گفته منابع میدانی، پس از پاکسازی شهرک های «اربعین و الزکاه»، گروهک‌های تروریستی انتظار داشتند نیروهای ارتش سوریه به سمت حومه شهرک‌های «لطمانه و کفرزیتا» پیشروی کنند و به همین دلیل خطوط دفاعی را در این محور مستحکم کردند اما بازهم غافلگیر شدند.

نیروهای سوری با توجه به راهبردهای دقیق از پیش تعیین شده تغییر مسیر دادند و در یک عملیات ناگهانی مناطق «الصخر، مشرفه و الجیسات» را در جنوب شهرک راهبردی و بسیار مهم کفرنبوده از اشغال خارج کردند و معادلات تروریست ها را در هم شکستند.

در حالی که گروهک های تروریستی در شمال استان حماه گیج و سردرگم شده بودند، نیروهای ارتش سوریه یک عملیات ضربتی دیگر را با ۱۸۰ درجه تغییر این بار در جنوب شرق استان ادلب انجام دادند و تروریست ها و حامیان آنان را در شوک فرو بردند.

نیروهای سوری در جنوب شرق استان ادلب با پشتیبانی گسترده یگان موشکی، توپخانه و جنگنده های روسی و سوری عملیاتی را از حومه شهرک «عطشان» علیه تروریست ها انجام دادند و در همان گام نخست خطوط دفاعی آنان را در این محور شکستند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه در نهایت پس از درگیری های سنگین و نفس گیر موفق شدند عناصر تروریستی را عقب برانند و شهرک و ارتفاع مهم «سکیک» را از اشغال خارج کنند و به کنترل دربیاورند.

با پاکسازی شهرک و ارتفاع «سکیک»، امنیت شهرک «عطشان» از محور غربی تامین شد و نیروهای ارتش سوریه به ورودی شهرک «تمانعه» و ارتفاع «ترعی» رسبدند و جاده «تمانعه – ترعی – صوان» که از خطوط کمک رسانی تروریست ها محسوب می شود زیر آتش سنگین قرار گرفت.

براساس اطلاعات به دست آمده، در حال حاضر، یگان های موشکی، توپخانه و جنگنده های سوری و روسی به شدت مواضع گروهک های تروریستی را در منطقه «تمانعه» و  ارتفاع «ترعی» هدف قرار می دهند تا راه برای پیشروی نیروهای زمینی باز شود.

عملیات غافلگیرانه در جنوب شرق استان ادلب که منجر به آزادی شهرک و ارتفاع «سکیک» شد به خوبی راهبرد نیروهای ارتش سوریه را برای بر هم زدن تمرکز گروهک های تروریستی نشان داد و البته معنای مهم دیگری هم داشت.

به گزارش اخبار جهادی، بازکردن همزمان چند جبهه در مناطق شمال سوریه به خصوص عملیات در جنوب شرق استان ادلب نشان داد هدف اصلی نیروهای ارتش سوریه قیچی کردن و محاصره گروهک های تروریستی در شمال استان حماه است

روند تحولات میدانی به خوبی نمایانگر این مسئله است که نیروهای ارتش سوریه درصدد هستند همزمان از جنوب شرق استان ادلب (سکیک) و شمال استان حماه (حومه شهرک کفرنبوده) به سمت شهر «خان شیخون» پیشروی کنند.

«خان شیخون» مهم ترین پایگاه گروهک های تروریستی در جنوب استان ادلب محسوب می شود و تسلط نیروهای ارتش سوریه بر این شهر راهبردی به معنای تمام شدن کار تروریست‌ها در شمال استان حماه است.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری از حومه شهرک «سکیک» با «خان شیخون» حدود ۹ کیلومتر فاصله دارند و برای رسیدن به این شهر راهبردی باید در محور غربی پیشروی کنند و مناطق مهمی از جمله «تمانعه و الخزانات» را بازپس بگیرند.

نیروهای ارتش سوریه در حومه شهرک کفرنبوده (الجیسات، الهبیط و المشرفه) در شمال استان حماه با «خان شیخون» فقط حدود ۷ کیلومتر فاصله دارند و باید برای پیشروی به سمت این شهر مناطق مهمی از جمله کفرعین را از اشغال خارج کنند.

به گزارش اخبار جهادی، اگر نیروهای ارتش سوریه عملیات را در این دو محور با موفقیت به پایان برسانند، گروهک‌های تروریستی در مساحت ۴۰۰ کیلومتر مربعی در شمال استان حماه (کفرزیتا، لطمانه، مورک، لطمین، لحایا، معرکبه و…)  محاصره و می‌توان گفت کار آنان در این محور تمام شده محسوب می‌شود.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false