×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی استان ضالع یمن/ ضربات مهلک به مزدوران ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان یمنی در جبهه های مرکزی وجنوبی استان ضالع در مرکز یمن موفق شدند ضربات سختی را به نیروها و تجهیزات ائتلاف وارد کنند.

 به گزارش اخبار جهادی، از جنوب استان ضالع خبر می رسد، رزمندگان یمنی عملیات گسترده ای را در بخش «الازرق» علیه مواضع نیروهای تحت فرمان ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی ترتیب دادند.براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی در گام نخست موفق شدند خطوط دفاعی نیروهای ائتلاف را در هم بشکنند و پس از چند ساعت درگیری و سنگین چند کوه و ارتفاع را از اشغال خارج و به کنترل درآوردند.

به گفته منابع میدانی، شماری از نیروهای ائتلاف در جریان درگیری ها کشته و زخمی شدند و تعدادی دیگر هم که جان سالم به در بردند از مناطق درگیری متواری شدند و خسارت های سنگینی نیز به تجهیزات نظامی آنان وارد آمد.

اعلام الحربی

عملیات رزمندگان یمنی علیه نیروهای ائتلاف در حومه مناطق «الحصن، تریره، نحجر و… و.» در غرب و جنوب غرب بخش الازرق صورت گرفت؛ اگر نیروهای یمنی بخش «الازرق» را به طور کامل پاکسازی کنند فشار بر مزدوران ائتلاف در بخش های «الضالع و جحاف» تشدید و امنیت مرزهای مشترک با استان های «لحج و تعز» تامین می شود.

به گزارش اخبار جهادی، از بخش «قعطبه» در مرکز استان ضالع خبر می رسد، نیروهای ائتلاف حملات گسترده ای را از چند محور با هدف دور کردن رزمندگان یمنی از شهر «قعطبه» انجام دادند اما با واکش قاطع مواجه شدند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی با وجود حملات سنگین هوایی در منطقه ماندند و پس از چند ساعت درگیری موفق شدند با کشته و زخمی کردن دهها تن از نیروهای ائتلاف حملات را به طور کامل دفع کنند.

رزمندگان یمنی در جریان درگیری ها و دفع حملات توانستند خسارت های زیادی به تجهیزات نظامی نیروهای مزدور ائتلاف وارد کنند و چند خودروی نظامی آنان را در این محور هدف قرار دادند و منهدم کردند.

با پاکسازی کامل بخش قعطبه، نیروهای مزدور ائتلاف در بخش دمت از محور جنوبی به محاصره در خواهند آمد و رزمندگان یمنی به دروازه های غربی و جنوبی بخش های «الحصین، الشعبی، الضالع» خواهند رسید.

نیروهای تحت فرمان ائتلاف حملاتی را در جبهه «مریس» در محور شمال غرب بخش «قعطبه» برای اشغال چند منطقه انجام دادند اما با واکنش نیروهای یمنی در این محور روبه رو شدند و به نتیجه ای دست نیافتند.

اعلام الحربی

استان ضالع در جنوب یمن واقع شده و ۹ بخش به نام های «الأزارق، جبن، جحاف، الحشاء، الحصین، دمت، الشعیب، الضالع و قعطبه» دارد؛ حدود ۴۵ درصد از استان ضالع شامل مناطق مرکزی و جنوب شرقی و جنوب غربی در اشغال نیروهای ائتلاف است.

بخش‌های «الشعیب، الحصین، الضالع، جحاف» و مناطقی از بخش های «دمت و الازارق» نقاطی به شمار می آیند که در اشغال نیروهای ائتلاف هستند؛ نیروهای یمنی نیز ۵۵ درصد از خاک استان ضالع را در کتترل دارند.

به گزارش اخبار جهادی، استان ضالع در جنوب یمن با استان های «البیضاء، اب، تعز، لحج» هم مرز است و نقطه اتصال استان عدن و لحج به استان های شمالی محسوب می شود و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false