×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تلاش دوباره آمریکایی‌ها و سعودی‌ها برای جبران شکست‌ها در شمال غرب لیبی/ ارسال تجهیزات نظامی برای نیروهای ژنرال حفتر در حومه جنوبی استان طرابلس + نقشه میدانی و عکس

نیروهای ژنرال خلیفه حفتر در تلاس هستند شانس خود را برای تصرف شهر طرابلس دوباره آزمایش کنند و شکست‌های روزهای گذشته را در شمال غرب لیبی جبران کنند.

 به گزارش اخبار جهادی، نیروهای دولت وفاق ملی لیبی (دولت مستقر در طرابلس و به رسمیت شناخته شده در سازمان ملل) در روزهای گذشته ضربات سنگینی را به نیروهای تحت فرمان ژنرال خلیفه حفتر (موسوم به ارتش ملی لیبی) وارد کردند.نیروهای دولت وفاق ملی که از سوی دولت ترکیه و قطر به صورت گسترده حمایت می شوند در جریان درگیری های دو هفته گذشته موفق شدند بخش های وسیعی از مناطق تصرف شده را در شمال غرب لیبی بازپس بگیرند.

«غریان، تغرنه، کعام، القحاصات، الکشالفه، الجحیشه، تیادوت، دانون و… » مناطق مهمی در جنوب استان العزیزیه و شمال استان جبل غربی محسوب می شوند که از سیطره نیروهای ژنرال حفتر (مورد حمایت آمریکا، فرانسه و رژیم های عربستان، امارات و مصر) خارج شدند.

 

عملیات های مستمر و غافلگیرانه در محورهای مختلف برای تثبیت مواضع در مناطق تازه پاکسازی شده همچنان ادامه دارد و نیروهای دولت وفاق ملی در حومه جنوبی شهر طرابلس (الخلاطات، البریه، الکازیرما و…) ضربات مهلکی را به نیروهای تحت فرمان ژنرال حفتر وارد آوردند.

شکست های متوالی نیروهای حفتر باعث شد تا حامیان منطقه ای و فرا منطقه ای آنان دست به کار شوند و تجهیزات نظامی قابل توجهی را برای انجام عملیات جدید علیه نیروهای دولت وفاق ملی به مناطق تحت تصرف ارسال کنند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، آمریکایی ها، فرانسوی ها به همراه رژیم های سعودی، امارات و مصر درصدد هستند از تضعیف بیشتر روحیه نیروهای ژنرال حفتر در میدان نبرد جلوگیری کنند و توازن قدرت را در شمال غرب لیبی تغییر دهند.

در روزهای گذشته، مصری ها تجهیزات نظامی جدیدی را به مناطق در تصرف نیروهای ژنرال حفتر انتقال دادند؛ بخشی از این تجهیزات نظامی ارسال شده در منطقه «طبرق» در شمال استان «بطنان» دیده شده است.

نیروهای ژنرال حفتر نیز تجهیزات نظامی اهدایی حامیان خود را به جبهه های جنوبی استان طرابلس (پایتخت لیبی) انتقال داده اند تا عملیاتی را علیه نیروهای دولت وفاق ملی ترتیب دهند و شکست های دو هفته گذشته را جبران کنند.

نیروهای ژنرال خلیفه حفتر درصدد هستند یک بار دیگر شانس خود را برای تصرف شهر طرابلس آزمایش کنند و روحیه از دست رفته را بازگردانند اما نیروهای دولت وفاق ملی با پشتیبانی دولت ترکیه در آماده باش هستند تا به هرگونه حمله ای واکنش نشان دهند.

در حال حاضر، نیروهای دولت وفاق ملی از لاک دفاعی خارج شده اند و موضع تهاجمی گرفته اند و در تلاش هستند سایر مناطق تحت تصرف نیروهای ژنرال حفتر را بازپس بگیرند و وضعیت میدانی را در شمال غرب لیبی ۱۸۰ درجه تغییر دهند.

نیروهای ژنرال حفتر در سه ماه گذشته در اوج قدرت بودند و حتی توانستند خود را به دروازه های جنوبی شهر طرابلس (پایتخت لیبی) برسانند اما در ادامه با مقاومت نیروهای دولت وفاق ملی روبه رو شدند و هر چه زدند به در بسته خورد.

به گزارش اخبار جهادی، در جریان درگیری های سه ماه گذشته (پانزدهم فروردین ماه تا پانزدهم تیرماه) میان نیروهای دولت وفاق ملی و ژنرال حفتر در شمال غرب لیبی حدود هزار تن کشته و ۵ هزار تن دیگر زخمی شده اند.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false