×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
عملیات کوبنده نیروهای یمنی در استان الجوف/ شکست سنگین مزدوران سعودی + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان یمنی حملات گسترده‌ای را از چند محور در استان الجوف انجام دادند و خسارت‌های زیادی به نیروهای مزدور رژیم سعودی وارد کردند.

 به گزارش اخبار جهادی، از استان الجوف در شمال یمن خبر می رسد، نیروهای یگان مهندسی عملیاتی را در منطقه «اسطر» در غرب بخش «خب و الشعف» علیه مزدوران چند ملیتی رژیم سعودی انجام دادند.براساس اطلاعاتی یک منبع میدانی در اختیار ما گذاشته است، شماری از مزدوران سعودی در این عملیات کشته و زخمی شدند و خسارت های سنگینی به تجهیزات نظامی آنان در این منطقه وارد آمد.

این منبع میدانی با بیان این که عملیات نیروهای یمنی در منطقه «اسطر» ادامه دارد، افزود: یگان موشکی نیز مواضع نیروهای مزدور را در محور «السلبه» در بخش «خب و الشعف» هدف قرار داد و خسارت هایی را به آنان وارد کرد.

اعلام الحربی

وی تصریح کرد: «خب و الشعف» بزرگترین بخش در الجوف محسوب می شود و بیش از ۷۰ درصد از مساحت این استان را دربر می گیرد و با استان نجران عربستان و استان های «حضرموت و مارب» هم مرز است.

بخش «خب و الشعف» عمدتا بیابانی است و حدود ۸۵ درصد از آن در اشغال مزدوران است؛ رژیم سعودی از طریق استان نجران برای نیروهای مزدور در بخش «خب و الشعف» و سایر مناطق در استان الجوف تجهیزات نظامی ارسال می کند.

رزمندگان یمنی درصدد هستند غرب بخش «خب والشعف» را به طور کامل از اشغال نیروهای مزدور رژیم سعودی خارج و به کنترل دربیاورند تا امنیت جاده راهبردی «الجوف – صعده» تا حدودی زیادی تأمین شود.

همزمان با درگیری ها در بخش «خب والشعف» از جنوب غرب استان الجوف خبر می رسد، گروهی از رزمندگان یمنی عملیات غافلگیرانه ای را علیه مواضع نیروهای مزدور رژیم سعودی در بخش «المتون» انجام دادند.

براساس گزارش های به دست آمده، نیروهای یمنی در مرحله نخست عملیات در بخش «المتون» موفق شدند خطوط دفاعی مزدوران سعودی را در هم بشکنند و شماری از آنان را در این محور کشته و زخمی کنند.

به گزارش اخبار جهادی، رزمندگان یمنی در تلاش هستند بخش «المتون» را به طور کامل پاکسازی کنند تا راه برای نفوذ به بخش «الحزم» باز شود و مزدوران رژیم سعودی در شمال بخش الغیل محاصره شوند.

اعلام الحربی

یگان توپخانه نیروهای یمنی ها نیز پس از دریافت اطلاعات دقیق، مواضع مزدوران را در منطقه «الجرشب» از توابع بخش «الغیل» در جنوب غرب استان الجوف هدف قرار دادند و شماری از آنان را کشته و زخمی کردند.

بخش راهبردی الغیل در جنوب غرب استان الجوف با استان های «صنعاء و مارب» هم مرز است؛ پاکسازی و تامین عملیات بخش «الغیل» به معنای نفوذ و پیشروی در استان های صنعاء و مارب است.

رزمندگان یمنی همچنین حمله غافلگیرانه ای را علیه مواضع نیروهای مزدور رژیم سعودی در منطقه «الزرقه» از توابع بخش «المصلوب» در جنوب غرب استان الجوف انجام دادند و موفق شدند شماری از آنان را در این محور کشته و زخمی کنند.

از سوی دیگر، گروهی از نیروهای یمنی عملیات گسترده ای را از سه محور علیه مواضع مزدوران در جبهه المصلوب انجام دادند؛ در این حملات شماری از نیروهای مزدور به هلاکت رسیدند و خسارت های سنگینی به تجهیزات نظامی آنان وارد آمد.

نیروهای یگان تک تیرانداز نیز در این محور (المصلوب) شماری از مزدوران را کشته و زخمی کردند؛ پاکسازی بخش المصلوب به معنای محاصره مزدوران سعودی در جنوب بخش المتون، شمال و شمال غرب بخش الغیل است.

به گزارش اخبار جهادی، در حال حاضر، بیش از ۷۵ درصد از مساحت استان الجوف از جمله «صحرای الاجاشر، پایگاه الخنجر، المهاشمه و …» که اغلب بیابانی هستند در اشغال نیروهای مزدورچند ملیتی رژیم سعودی است.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false