×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
مقاومت در آخرین منطقه تحت کنترل در استان مارب؛ دفع حملات سنگین نیروهای ائتلاف به دروازه های شرقی پایتخت یمن + نقشه میدانی و عکس

نیروهای یمنی پس از درگیری های سنگین و نفس گیر موفق شدند از نفوذ نیروهای ائتلاف به دروازه های شرقی استان صنعاء جلوگیری کنند.

 به گزارش اخبار جهادی، از غرب استان مارب خبر می رسد، شمار زیادی از نیروهای ائتلاف غربی – عربی -صهیونیستی، حمله گسترده ای را علیه نیروهای یمنی در منطقه «الصرواح» انجام دادند اما با واکنش قاطع مواجه شدند.براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ائتلاف در قالب ۷ گروه مواضع نیروهای یمنی را در مناطق «الزغن، وادی الربیعه و المصیاح» در غرب استان مارب به شدت هدف قرار دادند و تلاش کردند در این محورها پیشروی کنند.

رزمندگان یمنی با وجود حملات سنگین در مناطق درگیری ماندند و با کمک یگان توپخانه در برابر نیروهای ائتلاف مقاومت کردند و پس از چند ساعت درگیری نفس گیر موفق شدند حملات را به طور کامل دفع کنند.

اعلام الحربی

دهها تن از نیروهای ائتلاف در جریان درگیری ها کشته و زخمی شدند و خسارت های سنگینی به تجهیزات نظامی آنان وارد آمد؛ سایر نیروهای ائتلاف پس از متحمل شدن ضربات مهلک از مناطق متواری شدند.

به گزارش اخبار جهادی، همزمان چند گروه دیگر از رزمندگان یمنی ضد حملات غافلگیرانه ای را در محور «الصرواح» علیه مواضع نیروهای ائتلاف انجام دادند و در همان گام نخست موفق شدند خطوط دفاعی آنان را در هم بشکنند.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان پس از درگیری های سنگین چند ساعته توانستند نیروهای ائتلاف را عقب برانند و تعدادی ارتفاع و بلندی را در نزدیکی منطقه «شعب البرط» پاکسازی کنند و به به کنترل در بیاورند.

بلندی راهبردی «الحمراء» از جمله مناطقی به شمار می آید که در جریان این عملیات از اشغال نیروهای ائتلاف خارج شد؛ شماری از نیروهای ائتلاف در جریان درگیری ها در این محور کشته و زخمی شدند.

نیروهای یمنی در این عملیات مقادیری زیادی تجهیزات نظامی را به غنیمت گرفتند؛ منطقه راهبردی «الصرواح» یکی از آخرین بخش ها در استان مارب به شمار می آید که  در کنترل رزمندگان یمنی است.

منطقه راهبردی و مهم «الصرواح» دروازه شرقی برای ورود به استان صنعاء محسوب می شود؛ نیروهای ائتلاف درصدد هستند این منطقه را به اشغال دربیاورند تا خود را به شرق استان  صنعاء برسانند.

اعلام الحربی

به گزارش اخبار جهادی، در حال حاضر ۷ درصد از استان مارب شامل مناطق غربی از جمله بخش «صرواح» در کنترل رزمندگان یمنی است و حدود ۹۳ درصد از مساحت استان شامل مناطق شمالی، مرکزی، شرقی و جوبی (مفرق جوف، ماس، حریب و…) در اشغال نیروهای ائتلاف است.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false