×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
رشد غده سرطانی جدید در مرکز عراق/ حمایت برخی از جریان‌های سیاسی از هسته‌های خاموش داعش برای ناامن کردن دوباره بغداد + نقشه میدانی و عکس

عناصر مخفی داعش با حمایت برخی جریان های سیاسی در حال قدرت گیری مجدد در شمال استان بغداد هستند و همزمان از ورود نیروهای بسیج مردمی برای پاکسازی مناطق آلوده جلوگیری می شود.

به گزارش اخبار جهادی،در حالی که عملیات گسترده نیروهای امنیتی، پلیس و بسیج مردمی عراق در مناطق غربی و شمالی علیه هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش ادامه دارد از مناطق مرکزی خبر می‌رسد یک فتنه جدید در حال شکل گیری است.براساس اطلاعات به دست آمده، عناصر مخفی داعش با کمک برخی عوامل و جریان‌های سیاسی داخلی عراق و دولت‌های خارجی در منطقه راهبردی و مهم «الطارمیه» در شمال استان بغداد دوباره قدرت گرفته‌اند.

منطقه «الطارمیه» در مرزهای مشترک با استان صلاح الدین واقع شده و از شرق به شهر «بعقوبه» از شمال غرب به شهرهای «بلد و سامراء» و از جنوب به شهر بغداد متصل می‌شود و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

این منطقه از شرق با استان دیاله، از شمال با مناطق مرکزی استان صلاح الدین و از غرب با استان الانبار مرزهای مشترک دارد و همین موقعیت جغرافیایی باعث شده برای هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش و حامیان آنان بسیار اهمیت داشته باشد.

آرشیو

به گزارش اخبار جهادی، قدرت گیری عناصر مخفی داعش در «الطارمیه» و ناامن شدن این منطقه به معنای به چالش کشیدن شدن امنیت بخش مهمی از مناطق مرکزی عراق (بخش‌هایی از استان‌های الانبار، صلاح الدین، دیاله و بغداد) است.

به گفته منابع میدانی، هفته گذشته گروهی از نیروهای امنیتی عملیاتی را برای بررسی دقیق میدانی منطقه الطارمیه انجام دادند اما در کمین عناصر تروریستی داعش گرفتار شدند و ۴ تن از آنان شهید و ۴ تن دیگر زخمی شدند.

عملیات نیروهای امنیتی زمانی در الطارمیه زمانی صورت گرفت که پیشتر گروهی از نیروهای ارتش با هسته‌های خاموش داعش در این منطقه درگیر شده بودند و یک تن آنان زخمی و ۳ تن از تروریست‌ها نیز به هلاکت رسیدند.

قدرت گیری عناصر مخفی داعش در الطارمیه و ناامن شدن دوباره این منطقه در حالی به وقوع پیوسته است که برخی از احزاب و جریان‌های سیاسی از ورود نیروهای بسیج مردمی به این محور به شدت جلوگیری می‌کنند.

جریان‌ها و احزاب سیاسی که به دنبال ناامنی مجدد در مرکز عراق هستند خوب می‌دانند اگر نیروهای بسیج مردمی وارد «الطارمیه» شوند این منطقه را در کمترین زمان ممکن پاکسازی می‌کنند و به همین دلیل مانع از ورود آنان شده‌اند.

گروه‌هایی که به صورت غیر مستقیم از هسته‌های خاموش داعش در منطقه الطارمیه حمایت می‌کنند و مخالف حضور نیروهای بسیج مردمی هستند، تلاش می‌کنند سناریوی خود را به هر شکل ممکن و بهانه‌های مختلف ادامه دهند.

آرشیو

به نظر می‌رسد عملیات محدود نیروهای امنیتی عراق با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش در الطارمیه تاکتیک همین جریان‌های سیاسی برای به تأخیر انداحتن عملیات پاکسازی این منطقه با حضور نیروهای بسیج مردمی است.

به گزارش اخبار جهادی، جریان‌های و احزاب سیاسی با سنگ اندازی و کارشکنی در برابر نیروهای بسیج مردمی در تلاش هستند برای هسته‌های خاموش داعش در «الطارمیه» زمان بخرند و این منطقه را به یک غده سرطانی و مبدا ناامنی در شمال شهر بغداد تبدیل کنند.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false