×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
گزینه جدید آمریکایی‌ها برای فرار از شکست بزرگ در غرب آسیا/ آماده‌باش هسته‌های خاموش داعش در صحرای سوریه برای اختلال در جاده «ایران – مدیترانه» + نقشه میدانی و عکس

آمریکایی‌ها برای اختلال در مسیر جاده تهران – بغداد – دمشق – مدیترانه و فرار از شکست بزرگ در غرب آسیا، عناصر مخفی داعش را در صحرای سوریه فعال کرده‌اند.

 به گزارش اخبار جهادی، رایزنی‌ها و هماهنگی‌های مقامات تهران، دمشق و بغداد برای راه اندازی مسیر راهبردی «ایران – مدیترانه» چند ماهی است که به صورت مستمر و منظم ادامه دارد و البته این مسئله آمریکایی‌ها را به شدت نگران کرده است.در گزارش‌های پیشین به طراحی‌های گسترده نظامی آمریکایی‌ها در مرزهای مشترک عراق و سوریه برای ناکام گذاشتن این طرح اشاره کردیم و حالا خبر می‌رسد کاخ سفید برنامه جدید دیگری را در دستور کار قرار داده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، آمریکایی‌ها برای به تأخیر انداختن این طرح، هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش را در بیابان‌های مرکزی و جنوب شرقی استان حمص و غرب استان دیرالزور دوباره فعال کرده اند و از آنان به صورت ویژه حمایت می‌کنند.

حملات عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش در یک ماه گذشته علیه نیروهای ارتش سوریه در مناطق بیابانی استان حمص به خوبی سناریوی جدید آمریکایی‌ها را برای اختلال در مسیر «ایران – مدیترانه» نشان می‌دهد.

آرشیو

به گزارش اخبار جهادی، تروریست‌های داعش در روزهای گذشته حملاتی را علیه ایستگاه‌های دفاعی نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در حومه جنوب شرق شهر راهبردی تدمر (محور غربی ایستگاه پمپاژ سوم) انجام دادند.

نیروهای سوری و مقاومت مستقر در منطقه به سرعت متوجه تحرکات تروریست‌ها شدند و پس از چند ساعت درگیری سنگین موفق شدند حملات را به طور کامل دفع و شماری از آنان را در این محور کشته و زخمی کنند.

به گفته منابع میدانی، تروریست‌های داعش از سوی آمریکایی‌ها مأموریت داشتند ارتباط ایستگاه نفتی پمپاژ سوم را با شهر تدمر قطع و مسیر ایستگاه – تدمر – السخنه را هم ناامن کنند که با واکنش به موقع ناکام ماندند.

عناصر تروریستی داعش پیشتر حملاتی را با دستور آمریکایی‌ها علیه نیروهای سوری و مقاومت در محور غربی شهر «السخنه»، حومه کوه «البشری» و اطراف روستای «معیزلیه» در شرق شهر تدمر انجام دادند که به نتیجه نرسیدند.

آرشیو

اگرچه نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت به خوبی توانستند به حملات صورت گرفته واکنش نشان دهند اما روند تحولات میدانی نشان می‌دهد آمریکایی‌ها به شدت از هسته‌های خاموش داعش حمایت می‌کنند تا در مناطق بیابانی استان حمص جولان دهند.

حملات و کمین‌های مستمر تروریست‌های داعش در محدوده محور «السخنه – تدمر و ایستگاه نفتی پمپاژ سوم» برای قطع ارتباط نیروهای سوری و مقاومت از مرکز با مناطق شرقی است که مقدمه نقشه واشنگتن برای اختلال در مسیر «ایران – مدیترانه» محسوب می‌شود.

اگر تروریست‌های داعش بتوانند اهداف آمریکایی‌ها را در محور «السخنه – تدمر و ایستگاه پمپاژ سوم» محقق کنند در مجموع مسیر ارتباطی «البوکمال – دیرالزور – السخنه – آراک – تدمر – فرودگاه تی ۴ – حمص – طرطوس و لاذقیه» ناامن می‌شود که خطری بزرگ برای مسیر «ایران – مدیترانه» است.

تعداد عناصر مخفی داعش در صحرای سوریه (جنوب و غرب استان دیرالزور، جنوب استان دمشق و مرکز، جنوب شرق و جنوب استان حمص) به طور دقیق مشخص نشده اما شمار آنان در حدفاصل مناطق بیابانی استان‌های حمص و دیرالزور حدود ۲ هزار تن برآورده شده است.

در حال حاضر، منطقه التنف در جنوب استان حمص که در اشغال آمریکایی‌ها است به محلی برای انتقال یا خروج تروریست‌های داعش از مرزهای عراق و اردن به داخل خاک سوریه تبدیل شده است و همین مسئله تعداد کل آنان را در صحرای سوریه مشخص نمی‌کند.

منطقه التنف که در کاهش یا افزایش تروریست‌های داعش در خاک سوریه نقش اساسی دارد، اتاق عملیات آمریکایی‌ها برای حمله به نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت و نقطه مهم برای اختلال در مسیر ایران – مدیترانه محسوب می‌شود.

به گزارش اخبار جهادی، مساحت آلوده به هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش در مناطق بیابانی استان‌های دیرالزور، حمص و دمشق به ترتیب ۵، ۷ و هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع تخمین زده شده و آمریکایی‌ها درصدد هستند از این مسئله برای قطع ارتباط جاده تهران – بغداد – دمشق – مدیترانه استفاده کنند.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false