×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
مقایسه مناطقی که به تازگی در شمال غرب حماه به کنترل ارتش سوریه و مسلحین در آمده است.

برای اینکه به بیچارگی مسلحین بخاطر شکست های اخیر بیشتر پی ببرید و جنگ رسانه ای تروریست ها را بهتر متوجه بشوید، به نقشه بالا دقت کنید.

 به گزارش اخبار جهادی، مناطق نارنجی رنگ، مناطقی هستند که از ابتدای عملیات ارتش سوریه در شمال غرب حماه از دست گروه های مختلف تروریستی آزاد شده اند و مناطق سبز رنگ نیز مناطقی هستند که در هفته اخیر به اشغال تروریست ها درآمد.
همانطور که در نقشه مشخص است، ارتش سوریه کنترل چندین روستا از جمله دو نقطه بسیار مهم و استراتژیک یعنی قلعه المضیق و کفرنبوده را از چنگ تروریست ها خارج کرده است. دو نقطه استراتژیک که اهمیت بالایی در نبردهای آتی شمال غرب حماه و جنوب ادلب دارد.
اما مسلحین تنها دو سه روستای کوچک و کم اهمیت که نقش تعیین کننده ای در نبردهای آتی در شمال غرب حماه را ندارد به تصرف خود در آوردند؛ البته اگر پیشرویهای مسلحین در عمق بیشتری صورت می پذیرفت شاید می توانست اوضاع را مقداری متفاوت تر کند که نشد… یعنی ارتش سوریه نگذاشت.

در اینکه تاکتیک های ارتش سوریه در این منطقه و میزان مانور پذیری آنها آنطور که باید باشد و نیست، و همچنین میزان خسارات بالای ارتش قابل بحث است اما کلیت ماجرا و مقایسه دستاوردهای طرفین نشان از پیروزی و برتری کامل ارتش سوریه دارد.

انتهای پیام/
منبع: تحولات جهان اسلام

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false