×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تروریست ها شیپور جنگ را در شمال سوریه به صدا درآوردند/ نظامیان روس مجبور به تخلیه ایستگاه مراقبتی شدند + جزئیات و نقشه میدانی

شمال استان حماه سوریه در ساعات گذشته شاهد درگیری های سنگین میان نیروهای سوری و عناصر تروریستی است.

 به گزارش اخبار جهادی، عصر روز گذشته (پنج شنبه)، عناصر تروریستی جبهه النصره (هیأت تحریرالشام)، جبهه الوطنیه التحریر و جیش العزه، عملیات گسترده‌ای را با نام «معتصم بالله»علیه مواضع نیروهای ارتش سوریه در شمال استان حماه آغاز کردند.به گفته منابع میدانی، تروریست‌ها عملیات را با پشتیبانی یگان‌های توپخانه ای از شهرک‌های«لطمانه، الجیسات و کفرزیتا» علیه مواضع نیروهای سوری در شهرک‌های «کفرهود، تل ملح و جبین» انجام دادند.

درگیری‌های سنگین و نفس گیر در شهرک‌های «تلح ملح، کفرهود و جبین» میان طرفین چندین ساعت به طول انجامید و در نهایت نیروهای ارتش سوریه به صورت موقت از این سه شهرک عقب نشینی کردند.

پیشروی‌های شب گذشته عناصر تروریستی در حومه شهرک «کفرهود» باعث شد خطوط امدادرسانی نیروهای ارتش سوریه از شهرک «محرده» به شهرک «سقیلبیه» در شمال استان حماه برای ساعاتی قطع شود.

براساس اطلاعات به دست آمده، شدت درگیری‌ها و حملات موشکی و خمپاره‌ای در مناطق درگیری در شمال استان حماه به اندازه‌ای بود که نظامیان و مستشاران روسی مجبور شدند ایستگاه مراقبتی خود را در منطقه «تل صلبا» تخلیه کنند.

یک منبع میدانی به جزئیات درگیری‌های شب گذشته اشاره و اعلام کرد: نیروهای ارتش سوریه برای کاهش تلفات مالی و جانی از شهرک‌های «کفرهود، تل ملح و جبین» عقب نشینی کردند.

این منبع میدانی با بیان اینکه نیروهای سوری پیشروی تروریست‌ها را به سرعت متوقف کردند، گفت: جنگنده‌های سوری و روسی از شب گذشته به صورت مداوم مواضع تروریست‌ها را در مناطق اشغالی به شدت هدف قرار دادند.

وی از حملات سنگین توپخانه ای و موشکی ارتش سوریه علیه عناصر تروریستی خبر داد و افزود: مواضع تروریست‌ها در شهرک‌های اشغال شده در حملات هوایی، موشکی و توپخانه ای شخم زده شد و همین مسئله ماندن آنان را در این مناطق بسیار سخت کرد.

این منبع میدانی، حجم خسارت‌های وارد شده به تروریست‌ها و تعداد تلفات آنان را در ساعات گذشته کم سابقه توصیف کرد و گفت: دهها تن از عناصر تروریستی در حملات موشکی، توپخانه ای و هوایی کشته و زخمی شده‌اند.

وی افزود: پس از حملات سنگین هوایی، موشکی و خمپاره‌ای و فلج شدن تحرکات تروریست‌ها، چند گروه از نیروهای تازه نفس ارتش سوریه برای بازپس گیری مناطق تازه اشغال شده وارد عمل شدند.

به گفته این منبع میدانی، نیروهای سوری پس از درگیری‌های سنگین موفق شدند ظهر امروز وارد شهرک‌های «کفرهود و تل ملح» شوند و این مناطق را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند و به کنترل دربیاورند.

این منبع میدانی تصریح کرد: درگیری‌ها در حومه شهرک‌های «کفرهود و تل ملح» همچنان در جریان است و نیروهای ارتش سوریه در تلاش هستند مواضع را در این دو شهرک به طور کامل تثبیت کنند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، عملیات نیروهای ارتش سوریه برای بازپس گیری شهرک«الجبین» ادامه دارد و روند تحولات میدانی نشان می‌دهند تروریست‌ها به دلیل شدت حملات هوایی، موشکی و خمپاره‌ای از این شهرک عقب نشینی کنند.

به گزارش اخبار جهادی، جنگنده‌های سوری و روسی مواضع تروریست‌ها را به صورت همزمان در شهرک‌های «لطمانه، لطمین، الصیاد و الزکاه» در شمال استان حماه هدف قرار می‌دهند و خسارت‌های سنگینی به آنان وارد کردند.

عمده حملات ساعات گذشته تروریست‌ها از شهرک مهم و راهبردی «لطمانه» ترتیب داده شده است؛ این شهرک اتاق عملیات تروریست‌ها و یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های آنان در منطقه به شمار می‌آید.

 

انتهای پیام/

منیع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false