×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
استفاده تروریست‌ها از گازهای سمی در حمله به ارتش سوریه در حماه

یک فرمانده میدانی با اشاره به حملات شدید تروریست‌ها به مواضع ارتش سوریه در شمال استان حماه، تأکید کرد که تروریست‌ها در این حملات از گازهای سمی نیز استفاده کردند.

به گزارش اخبار جهادی، عناصر تروریستی «جبهه النصره» و مهمترین همپیمان آنان یعنی «جیش العزه» در شمال استان حماه به شدت به مواضع ارتش سوریه حمله کردند.

یک فرمانده میدانی اعلام کرد که عناصر النصره، در ارتفاعات «ملح» و منطقه «جبین» در ریف حماه مواضع ارتش سوریه را هدف حملات خود قرار دادند.

این فرمانده به خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت که تروریست‌ها از محورهای «الزکاه» و روستای «الاربعین» در جریان این حملات از گازهای سمی علیه ارتش سوریه استفاده کردند.

به گفته این فرمانده، تروریست‌ها با استفاده از تانک‌ها و خودروهای زرهی ترکیه‌ای، نتوانستند پیشروی داشته باشند و ارتش سوریه نیز پس از استقرار مجدد، به مواضع تروریستها پاتک زدند.

یک منبع دیگر اعلام کرد که عناصر جیش العزه، مواضع ارتش سوریه را در این منطقه و اطراف شهر «محرده» هدف حملات راکتی قرار دادند.

به گفته این منبع، تروریستها همزمان با این حملات، از محورهای الزکاه و الاربعین، به مواضع ارتش سوریه و مسیرهای امدادرسانی آن در این منطقه حمله کردند.

بالگردهای ارتش سوریه اما در واکنش به این حملات، چند جنگ‌افزار وابسته به تروریستها را که از منطقه «خان شیخون» به سمت شهرک «الزکاه در شمال حماه در حرکت بودند، منهدم کردند.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد که ارتش سوریه در منطقه الجبین در شمال حماه برخی از مواضع خود را تخلیه و به سمت مواضعی عقب‌نشینی کرد تا مانع از تلفات احتمالی شود.

به گفته این منبع، ارتش سوریه تجهیزات نظامی زیادی به این محورها ارسال کرده است تا بتواند تروریستها را به عقب براند.

در همین ارتباط، منابع محلی حاضر در ادلب اعلام کردند که عناصر النصره و جیش العزه در این حمله، از شمار زیادی از نیروهای رنجر خود استفاده کردند که از تبعه‌های آسیایی بودند.

در شمال حماه، عناصر النصره و جیش العزه شهرها و شهرکهای «اللطامنه، کفرزیتا، لطمین، الزکاه و الأربعین» را در اشغال خود دارند. در جیش العزه، تروریستها چچنی، چینی و ازبک حضور دارند که بیشتر در شمال غرب سوریه به ویژه در شمال حماه و سهل الغاب و مناطق اطراف آن مستقر هستند.

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false