×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تازه ترین تحولات میدانی جنوب یمن؛ ضربات مهلک به مزدوران چند ملیتی ائتلاف در دروازه جنوب شرق استان تعز + نقشه میدانی

استان تعز در روزهای اخیر شاهد درگیری های سنگینی میان نیروهای ائتلاف و رزمندگان یمنی بوده است.

 به گزارش اخبار جهادی، از استان «تعز» در جنوب یمن خبر می‌رسد، گروهی مشترک از نیروهای ارتش و کمیته‌های دفاع مردمی عملیات جدیدی را علیه نیروهای مزدور چند ملیتی تحت فرمان ائتلاف غربی – عربی -صهیونیستی انجام دادند.یک منبع میدانی به جزئیات عملیات رزمندگان یمنی اشاره کرد و افزود: مواضع نیروهای ائتلاف در بخش «حیفان» در جنوب شرق استان تعز به صورت گسترده هدف قرار گرفت.

این منبع میدانی با بیان اینکه عملیات در بخش «حیفان» از دو محور انجام شد، گفت: نیروهای یمنی در مرحله نخست موفق شدند خطوط دفاعی نیروهای ائتلاف را در هم بشکنند و ضربات مهلکی به آنان وارد کنند.

به گفته این منبع میدانی، نیروهای ارتش و کمیته‌های دفاع مردمی در نهایت پس از ۵ ساعت درگیری سنگین و نفس گیر موفق شدند ۷ منطقه و مقر را در بخش حیفان از اشغال نیروهای ائتلاف خارج کنند و به کنترل دربیاورند.

براساس اطلاعات به دست آمده، شماری زیادی از نیروهای ائتلاف در جریان درگیری‌ها کشته و زخمی شدند؛ بخش راهبردی حیفان در نزدیکی مرزهای استان لحج واقع شده و دروازه جنوب شرقی استان تعز به شمار می‌آید.

به گزارش اخبار چهادی، اگر رزمندگان یمنی موفق شدند بخش حیفان را از اشغال نیروهای ائتلاف خارج کنند، جنوب شرق استان تعز را به طور کامل پاکسازی و تحت کنترل در می‌آورند و راه برای ورود به استان لحج از این محور باز می‌شود.

از منطقه «عصیفره» در شمال استان تعز خبر می‌رسد، یگان توپخانه پس از دریافت اطلاعات دقیق، مواضع مزدوران چند ملیتی تحت فرمان ائتلاف غربی – عربی -صهیونیستی را هدف قرار داد و شماری از آنان را کشته و زخمی کرد.

خبرها از منطقه «بیر باشا» در شهر تعز حاکیست، نیروهای ائتلاف حملاتی را علیه مواضع مواضع رزمندگان یمنی در بلندی «دفاع هوایی» انجام دادند اما با واکنش قاطع روبه‌رو شدند و ناکام ماندند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی پس از چند ساعت درگیری سنگین حملات نیروهای ائتلاف را در بلندی «دفاع هوایی» دفع کردند؛ ده‌ها تن از مزدوران ائتلاف در جریان درگیری‌ها در این محور کشته و زخمی شدند.

در حال حاضر، بخش‌های وسیعی از شهر تعز در اشغال نیروهای تحت فرمان ائتلاف است و بخش‌های از مناطق شمالی و شرقی شهر نیز در کنترل نیروهای ارتش و کمیته‌های دفاع مردمی است.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای یمنی در مجموع حدود ۴۵ درصد از مساحت استان تعز شامل مناطق شمالی، مرکزی و شرقی (الراهده، الهجده، الجند، الکدحه و…» را تحت کنترل دارند.

نیروهای تحت فرمان ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی نیز حدود ۵۵ درصد از خاک استان تعز از جمله مناطق جنوبی و غربی (المخاء، التربه، المسراخ، ذیاب و…» را در جریان درگیری‌های ۵ سال گذشته به اشغال درآورده‌اند.

انتهای پیام/

منبع؛ مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false