×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی شمال سوریه/ آزادی شهرک راهبردی «کفرنبوده» در شمال استان حماه + نقشه میدانی و عکس

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در ادامه عملیات در مناطق شمالی به یک پیروزی راهبردی دیگر دست یافتند.

 به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در ادامه عملیات پاکسازی مناطق شمالی استان حماه موفق شدند شهرک راهبردی و مهم «کفرنبوده» را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند.یک منبع میدانی از ادامه درگیری‌های سنگین در حومه شهرک کفرنبوده خبر داد و افزود: نیروهای سوری و مقاومت درصدد هستند مواضع را در شهرک تازه آزاد شده «کفرنبوده» تثبیت کنند.

عکس: آرشیو

این منبع میدانی با بیان این عملیات پاکسازی شهرک کفرنبوده با پشتیبانی یگان‌های موشکی، توپخانه ای و جنگنده‌های سوری و روسی از صبح امروز آغاز شد، گفت: در حال حاضر، درگیری نیروهای سوری و مقاومت در حومه شهرک با تروریست‌ها در جریان است.

وی با توضیح این مطلب که دهها تن از عناصر تروریستی در جریان آزادسازی شهرک «کفرنبوده» کشته و زخمی شدند، افزود: یگان‌های موشکی و توپخانه ای ارتش سوریه به شدت مواضع تروریست‌ها را هدف قرار می‌دهند.

این منبع میدانی از ورود نیروهای یگان‌های مهندسی به شهرک کفرنبوده خبر داد و گفت: پاکسازی مناطق تازه آزاد شده از تله‌های انفجاری کار گذاشته شده در اولویت نیروهای مهندسی قرار گرفته است.

شهرک راهبردی «کفرنبوده» در شمال استان حماه واقع شده و یکی از دروازه‌های ورود به جنوب استان ادلب محسوب می‌شود و جز مهم‌ترین پایگاه‌های تروریست‌ها در شمال سوریه به شمار می‌آمد.

با آزادسازی شهرک «کفرنبوده» راهی دیگر برای ورود نیروهای ارتش سوریه به استان ادلب و پاکسازی مناطق اشغالی باز شد و مناطق حومه از جمله «الهبیط، الصخر، عابدین، کفرعین و…» در آستانه سقوط دومینوار قرار گرفته‌اند.

شهرک راهبردی کفرنبوده از محور شرقی به شهرک بسیار مهم «خان شیخون» و از محور غربی به«قلعه مضیق» متصل می‌شود و همین موقعیت حساس اهمیتش را برای طرفین چند برابر کرده است.

عکس: آرشیو

به گزارش اخبار جهادی، پس از آزادسازی شهرک «کفرنبوده»، گروهی دیگر از نیروهای سوری و مقاومت عملیات جدیدی را برای پاکسازی شهرک «الهبیط» آغاز کردند و درگیری به شدت در جریان است.

شهرک «الهبیط» در شمال شهرک کفرنبوده واقع شده است؛ نیروهای سوری و مقاومت درصدد هستند این شهرک را به کنترل دربیاورند تا امنیت شهرک کفرنبوده به طور کامل تأمین و از نفوذ مجدد تروریست‌ها جلوگیری شود.

در صورتی که نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت موفق به پاکسازی شهرک الهبیط شوند، عناصر تروریستی در ارتفاع «الصخر» از محورهای شمالی، غربی و جنوبی محاصره می‌شوند و این منطقه از لحاظ نظامی آزاد شده به شمار می‌آید.

به گزارش اخبار جهادی، یگان‌های موشکی، توپخانه ای و جنگنده‌های سوری و روسی مواضع تحت اشغال گروه‌های تروریستی را در حومه ارتفاع «عثمان و هواش» و منطقه «الجابریه» در شمال غرب شهرک کفرنبوده هدف قرار دادند و خسارت‌های زیادی به آنان وارد کردند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false