×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
هزار و ۳۰۰ کشته و زخمی نتیجه ۱۹ روز درگیری سنگین در حومه پایتخت لیبی/ نیروهای ژنرال حفتر با شهر طرابلس چقدر فاصله دارند؟+ نقشه میدانی و عکس

درگیری های سنگین در حومه شهر طرابلس میان نیروهای ژنرال حفتر و دولت وفاق ملی همچنان ادامه دارد و تاکنون صدها تن کشته و زخمی شده اند.

 نیروهای ژنرال خلیفه حفتر (دولت مستقر در شرق لیبی) از پانزدهم فروردین ماه امسال با پشتیبانی دولت آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم‌های عربستان، امارات و مصر، عملیاتی را برای تصرف شهر طرابلس، پایتخت لیبی آغاز کردند.نیروهای تحت فرمان ژنرال حفتر در جریان درگیری‌های ۱۹ روز گذشته در حومه شهر طرابلس تلاش کردند نیروهای دولت وفاق ملی (دولت مستقر در غرب لیبی، تحت حمایت ترکیه، قطر و به رسمیت شناخته شده در سازمان ملل) را عقب برانند و وارد پایتخت شوند اما تاکنون ناکام مانده‌اند.

یک منبع میدانی به آخرین تحولات میدانی در حومه غربی شهر طرابلس اشاره کرد و افزود: نیروهای دولت وفاق ملی پس از درگیری‌های سنگین موفق شدند مواضع را در مناطق تازه بازپس گرفته شده «میدان ۲۷، الحشان و المعموره» تثبیت کنند.

این منبع میدانی از وقوع درگیری‌های سنگین در حومه جنوب غرب شهر طرابلس در ۳ روز گذشته خبر داد و گفت: درگیری‌ها در حومه شمالی منطقه «الهیره» ادامه دارد و مناطق میان طرفین دست به دست می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشترین درگیری‌ها در نزدیکی ایستگاه برق در حدفاصل مناطق «الهیره و العزیزیه» در جریان است، افزود: نیروهای تحت فرمان ژنرال حفتر درصدد هستند مناطق را در این محور دوباره از کنترل نیروهای وفاق ملی خارج کنند و به تصرف دربیاورند.

عکس آرشیوی

از حومه جنوبی شهر طرابلس خبر می‌رسد، درگیری‌ها در محور غربی و شمال غربی مناطق«کوبری الزهرا و التوغار» متوقف نشده و نیروهای دولت وفاق ملی در محور «السوانی» برتری میدانی دارند و بخش‌های زیادی از منطقه را بازپس گرفته‌اند.

براساس اخبار به دست آمده، در حومه پایگاه «الیرموک» نیز درگیری‌ها به شدت در جریان است و منطقه میان طرفین دست به دست می‌شود؛ در محور جنوبی منطقه «عین زاره» نیز درگیری‌ها در حومه جنوب زندان و پایگاه گردان ۴۲ ادامه دارد.

به گزارش اخبار جهادی، در حومه جنوب شرق شهر طرابلس نیز درگیری‌ها در محور «وادی الربیع» میان نیروهای دولت وفاق ملی و نیروهای تحت فرمان ژنرال حفتر ادامه دارد و تغییر خاص میدانی به وجود نیامده است.

به گفته منابع میدانی، با افزایش درگیری‌ها در حومه پایتخت لیبی و مقاومت شدید نیروهای دولت وفاق ملی، ژنرال حفتر چند گروه از نیروهای تازه نفس را به خطوط مقدم نبرد اعزام کرده است تا موازنه قدرت را به سود خود تغییر دهد.

طولانی شدن درگیری‌ها در حومه شهر طرابلس هم باعث شده رژیم مصر تجهیزات نظامی جدیدتری را در اختیار نیروهای ژنرال حفتر قرار دهد تا پیشروی‌ها به سمت مرکز پایتخت سرعت گیرد و کار برای نیروهای دولت وفاق ملی سخت‌تر شود.

در جریان درگیری‌های ۱۹ روز گذشته در حومه شهر طرابلس حدود ۲۳۰ تن از نیروهای دولت وفاق ملی و ژنرال حفتر کشته شده‌اند و حدود هزار و ۱۰۰ تن دیگر از نیروهای طرفین زخمیشده‌اند؛ در لیست کشته شدگان نام چند فرمانده میدانی از دو طرف دیده می‌شود.

عکس آرشیوی

در حال حاضر، فاصله نیروهای ژنرال حفتر از محور شرقی با مرکز شهر طرابلس حدود ۳۴ کیلومتراست؛ در محور جنوبی (پایگاه الیرموک) فاصله نیروهای حفتر با مرکز پایتخت به حدود ۶ کیلومتررسیده است.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای تحت فرمان ژنرال حفتر از محور جنوب شرقی نیز در ۲۴ کیلومتریپایتخت هستند و از مناطق «الزهرا، السوانی و الهیره» در محور جنوب غرب به ترتیب حدود ۲۱، ۱۵ و ۳۹ کیلومتر با پایتخت فاصله دارند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false