×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی استان ضالع/ طوفان نیروهای یمنی در مناطق «مریس و دمت» + نقشه میدانی و عکس

نیروهای یمنی در جریان عملیات در بخش های مرکزی استان ضالع، خسارت های سنگینی به مزدوران ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی وارد کردند.

 به گزارش اخبار جهادی، گروهی مشترک از نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله، عملیات جدید و گسترده‌ای را برای بازپس گیری مناطق اشغالی در بخش‌هایی از مرکز و شمال استان ضالع علیه نیروهای مزدور ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی در جنوب یمن انجام دادند.براساس اطلاعات به دست آمده، رزمندگان یمنی با پشتیبانی یگان‌های توپخانه و موشکی مواضع و پایگاه‌های نیروهای مزدور ائتلاف را در حومه پایگاه نظامی «الصدرین» در منطقه «مریس»هدف قرار دادند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی در گام نخست این عملیات موفق شدند خطوط دفاعی مزدوران ائتلاف را در هم بشکنند و خسارت‌های سنگینی به آنان وارد کنند؛ شماری از نیروهای مزدور در این محور کشته و زخمی شدند.

به گزارش اخبار جهادی، رزمندگان انصارالله و نیروهای ارتش پس از درگیری‌های سنگین توانستند مزدوران ائتلاف را عقب برانند و بخش وسیعی از منطقه را که بر یایگاه نظامی «الصدرین» اشراف داشت به کنترل دربیاورند.

خبرها حاکیست، تعدادی از نیروهای مزدور ائتلاف در جریان درگیری‌ها از پای درآمدند و به هلاکت رسیدند؛ سایر نیروهای مزدور پس از متحمل شدن خسارت‌های سنگین از منطقه متواری شدند و عقب نشینی کردند.

تعدادی از خودروهای نظامی مزدوران در این عملیات هدف قرار گرفت و منهدم شد؛ نیروهای یمنی در جریان پاکسازی و بازپس گیری نقاط اشغالی در منطقه «مریس» موفق شدند مقادیری قابل توجه سلاح‌های سبک و سنگین را به غنیمت بگیرند.

منطقه راهبردی «مریس» دروازه جنوبی برای ورود به بخش «دمت» به شمار می‌آید و از محور جنوب غرب و جنوب به بخش «قعطبه» متصل می‌شود و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله درصدد هستند با تثبیت مواضع در مناطق تازه آزاد شده و بازپس گیری تمامی نقاط اشغالی در منطقه «مریس» به سمت بخش «قعطبه» پیشروی کنند.

رزمندگان یمنی در روزهای گذشته در جریان عملیات گسترده در حومه جنوبی بخش «دمت» توانستند مساحتی در حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع را از اشغال نیروهای مزدور ائتلاف خارج کنند و خود را به نزدیکی کوه «مریس» برسانند.

حدود ۳۰۰ تن از نیروهای مزدور ائتلاف در جریان درگیری‌ها در حومه جنوبی بخش «دمت» کشته و زخمی شدند؛ رزمندگان یمنی در مجموع عملیات در دو هفته گذشته موفق شدند مناطق وسیعی را در بخش «دمت» باز پس بگیرند و به سوی منطقه «مریس» پیشروی کنند.

از سویی دیگر، نیروهای مزدور ائتلاف درصدد هستند با اشغال کامل استان ضالع، ارتباط نیروهای یمنی را در استان البیضاء با استان‌های اب و تعز قطع کنند و همچنین آنان را در شمال استان لحج به محاصره دربیاورند که تاکنون ناکام مانده‌اند.

به گزارش اخبار جهادی، استان ضالع با ۹ بخش در جنوب یمن واقع شده و ۴۵ درصد از مساحت آن در اشغال نیروهای مزدور ائتلاف است؛ نیروهای یمنی نیز ۵۵ درصد از خاک استان ضالع را در کنترل دارند.

در حال حاضر، مناطقی از بخش‌های «الشعیب، از دمت، لحصین، الضالع، جحاف و بخش کوچکی از الازارق» در اشغال نیروهای مزدور ائتلاف و بخش شمالی دمت، جبن، قعطبه، الحشاء، مناطقی از الازارق» در کنترل رزمندگان انصارالله و ارتش یمن است.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false