×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
سرلشکر باقری: گزارش سیل خوزستان ‌روزانه به محضر مقام معظم رهبری ‌ارائه ‌می‌شود

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: روزانه یک گزارش از وضعیت خوزستان تدوین ‌به محضر مقام معظم رهبری و مقامات کشور ارائه ‌می‌شود.

به گزارش اخبار جهادی، سردار سرلشکر محمد باقری در شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان اظهار داشت: وظیفه اصلی و ذاتی نیروی مسلح دفاع از کشور در برابر تهدیدات هوایی، زمینی‌، دریایی و برقراری امنیت کشور است و ورود نیروهای مسلح برای کمک به دولت در مقابله با بلاهای طبیعی و مسائل توسعه کشور یک امر فرعی محسوب می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر کشور درگیر جنگ نیست و نیروهای مسلح با تمام توان برای مقابله با سیلاب ورود می‌کنند، اما در اصل به این معناست که دولت و کشور باید این آمادگی را داشته باشند تا در همه مواقع بتواند حداکثر وظیفه را خود برعهده بگیرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه گفت: البته قانون اساسی، نیروهای مسلح را موظف می‌کند در هنگام صلح تا حدی که به توان و آمادگی دفاعی آسیبی وارد نشود به دولت در اینگونه مسائل کمک کنند و براساس وظیفه و اخلاقی که برعهده دارند در چنین موارد ورود می‌کنند و پیشگام هستند.

باقری تصریح کرد: تلفات جانی و خسارات حداقلی در سیلاب خوزستان نشان دهنده موفقیت اقدامات انجام شده در این استان است و در کنار مشکلاتی که سیل ایجاد کرده نعمت بزرگی که بعد از سال‌ها خشکسالی حاصل شده و خیرات زیادی برای سال جدید خواهد داشت که امید است سالی بدون کم آبی و گرد و غبار را داشته باشیم.

وی بیان کرد: هر چه در مسئله پیش‌بینی‌های علمی و پیشگیری‌های همه جانبه سرمایه‌گذاری کنیم از خسارات و مشکلات کشور در حوادث کاسته می‌شود.

باقری تصریح کرد: در سوم فروردین سال جاری مقام معظم رهبری دستور مکتوب به نیروهای مسلح صادر کردند که امکانات لازم را به مناطق سیل‌زده گسیل و بسیج کنند و در جلسه گزارش‌گیری روز ۱۳ فروردین دستوری برای توجه نیروهای مسلح به استان خوزستان صادر کردند.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار نفر از نیروهای مسلح در خوزستان درگیر ماموریت هستند، افزود: حدود ۷۵ فروند قایق و بیش از ۳۳۰ دستگاه مهندسی سنگین و ۴۳۰ دستگاه خودرو سنگین و یک هزار دستگاه خودرو سبک برای مقابله با سیل به خوزستان گسیل شدند و تا پایان بحران در کنار مردم و مسئولان خواهند بود.

باقری عنوان کرد: در حوادث گذشته تجربه داشته‌ایم و باید از حادثه سیل خوزستان تجربیات زیادی بگیریم و آن‌ها را تدوین و استفاده کنیم و اجازه ندهیم چنین حوادث مجدد تکرار شود.

وی در ادامه بیان کرد: نیروهای مسلح در جریان سیلاب اخیر با وحدت سعی کردند حضور چشمگیر داشته باشند و تلاش هم افزایی را در استان به عمل آوردند.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح خاطرنشان کرد: روزانه یک گزارش از خوزستان تدوین می‌شود و به محضر مقام معظم رهبری و مقامات کشور ارائه می‌شود.

باقری گفت: در استان خوزستان تاکنون اخطار تخلیه برای شهرهای سوسنگرد، بستان، کوت سیدنعیم، شهرستان دشت آزادگان، رفیع، هویزه، بخش غربی الهایی و حمیدیه صادر شده است. همچنین ۱۱۰ روستا نیز در حوضه های کرخه، دز و کارون در فهرست روستاهای درمعرض خطر سیلاب اعلام شده و تخلیه شده‌اند.

وی در پایان عنوان کرد: در پی طغیان رودخانه های کرخه و دز، روستاهای بخش مرکزی اهواز، روستاهای بخش شعیبیه و بخشی از شهر گوریه شوشتر، بخش شاوور شوش تاکنون زیرآب رفته اند و سیلاب به سمت پایین دست در شهرستان های دشت آزادگان و هویزه در حاشیه کرخه و کارون و باوی در حاشیه رودخانه کارون حرکت می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false