×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
قدرت نمایی دوباره رزمندگان یمنی در عسیر عربستان/ غافلگیر شدن مزدوران سعودی در مناطق «مجازه، علب و الربوعه» + نقشه میدانی و عکس

نیروهای یمنی در جنوب استان عسیر عربستان موفق شدند ضربات سنگینی را به مزدوران سعودی وارد کنند.

 به گزارش اخبار جهادی، تازه‌ترین خبرها از تحولات میدانی جنوب استان عسیر عربستان حاکیست، نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله یمن، حمله گسترده و غافلگیر کننده‌ای را علیه نیروهای مزدور چند ملیتی رژیم سعودی انجام دادند.براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی مواضع مزدوران سعودی را در ارتفاعات و بلندی‌های «البراکین» در منطقه «مجازه» هدف قرار دادند و در همان گام نخست موفق شدند در این محور پیشروی کنند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای ارتش و انصارالله پس از درگیری‌های سنگین چند ساعته توانستند خطوط دفاعی نیروهای مزدور را در هم بشکنند و تمامی مناطق پیش بینی شده را در منطقه «البراکین» به سیطره دربیاورند.

دهها تن از نیروهای مزدور سعودی در جریان درگیری‌ها کشته و زخمی شدند؛ رزمندگان یمنی در این عملیات ضربات مهلک و خسارت‌های سنگینی به نیروهای مزدور و تجهیزات نظامی آنان وارد کردند.

به گزارش اخبار جهادی، مسیرهای انتقال نیرو و تجهیزات مزدوران سعودی در این محور با مشکل روبه رو شده است؛ منطقه مجازه در جنوب استان عسیر عربستان واقع شده و بخش‌هایی از آن در کنترل نیروهای یمنی است.

از مقابل گذرگاه مرزی «علب» خبر می‌رسد، کاروانی از نیروهای مزدور سعودی در کمین تله‌های انفجاری کار گذاشته شده توسط یگان‌های مهندسی رزمندگان یمنی گرفتار شدند و دهها تن از آنان کشته و زخمی شدند.

خبرها از بخش راهبردی «الربوعه» در جنوب غرب استان عسیر عربستان حاکیست، گروهی مشترک از رزمندگان یمنی حمله‌ای را علیه مواضع نیروهای مزدور سعودی انجام دادند و ضربات سنگینی به آنان وارد کردند.

بخش راهبردی «الربوعه» دروازه ورود به استان عسیر عربستان از محور جنوب غرب محسوب می‌شود و نقطه اتصال به استان جیزان هم به شمار می‌آید؛ این بخش مهم دروازه شمالی برای ورود به بخش «باقم» در شمال استان صعده یمن است.

به گزارش اخبار جهادی، مناطق وسیعی از بخش «باقم» در شمال استان صعده شامل مناطق شمالی و مرکزی از جمله «کوه الاسود، کوه الراس، مهدیده، الحماقی، ابواب الحدید، کوه الشعیر و …» در اشغال مزدوران سعودی است.

محاصره نیروهای مزدور سعودی در مناطق شمالی بخش «باقم» در شمال استان صعده هدف دیگر نیروهای یمنی از انجام عملیات در مناطق جنوبی استان عسیر است که همچنان جریان دارد.

در حال حاضر، بخش‌هایی از جنوب، جنوب غرب و جنوب شرق استان عسیر عربستان در کنترل رزمندگان یمنی قرار دارد و عملیات‌های مزدوران سعودی برای سیطره مجدد بر این مناطق ناکام مانده و به نتیجه‌ای نرسیده است.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false