×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی استان ضالع/ آغاز عملیات نیروهای یمنی برای بازپس‌گیری مناطق اشغالی بخش « دمت» + نقشه میدانی و عکس

نیروهای یمنی پس از درگیری های سنگین موفق شدند پیشروی نیروهای مزدور ائتلاف را در استان ضالع یمن متوقف کنند و عملیات را برای بازپس گیری مناطق آغاز کنند.

 به گزارش اخبار جهادی، شمال غرب استان ضالع یمن در روزهای گذشته شاهد درگیری‌های سنگینی بود و نیروهای مزدور ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی توانستند در بخش «دمت» پیشروی کنند و پیروزی‌هایی میدانی را به دست آورند.براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، رزمندگان یمنی پس از درگیری‌های سخت و نفس گیر موفق شدند پیشروی نیروهای مزدور ائتلاف را تا حدود زیادی در بخش «دمت» متوقف کنند و ابتکار عمل را در این محور در دست گیرند.

نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله در ادامه عملیات‌های معکوسی را برای بازپس گیری مناطق تازه اشغال شده انجام دادند و در گام نخست توانستند ضربات مهلکی را به نیروهای مزدور وارد کنند و آنان را در برخی محورها عقب برانند.

رزمندگان یمنی پس از درگیری‌های سنگین توانستند کوه راهبردی «غلم» را به طور کامل از اشغال نیروهای مزدور ائتلاف خارج کنند و به کنترل دربیاورند؛ این کوه بر مناطق حومه اشراف کامل دارد.

به گزارش اخبار جهادی، چند مقر نظامی و ایستگاه دفاعی در حومه کوه «غلم» به کنترل نیروهای یمنی درآمد؛ در جریان درگیری‌ها خسارت‌های سنگینی به نیروهای مزدور وارد شد و شماری شماری از آنان کشته و زخمی شدند.

نیروهای یگان مهندسی نیز در روزهای گذشته در چند عملیات دقیق موفق شدند نیروهای مزدور ائتلاف را در کمین تله‌های انفجاری گرفتار کنند و تعدادی از آنان را در حومه بخش «دمت» به هلاکت برسانند و زخمی کنند.

نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله یمن درصدد هستند با انجام عملیات‌های کوتاه اما مستمر، تلفات نیروهای مزدور ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی را در بخش» دمت» افزایش دهند و مناطق اشغالی را بازپس بگیرند.

آزادسازی مناطق اشغالی در مرکز و جنوب استان ضالع هدف دیگر نیروهای یمنی پس از پاکسازی کامل بخش «دمت» است؛ استان ضالع در جنوب یمن واقع شده و ۴۵ درصد از مساحت آن در اشغال نیروهای مزدور ائتلاف است.

استان ضالع با استان‌های «البیضاء، اب، تعز و لحج» هم مرز است و محل اتصال استان عدن و لحج نیز به شمار می‌آید و همین مسئله اهمیتش را برای طرفین درگیر در جنوب چند برابر کرده است.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای مزدور در سال‌های گذشته درصدد بودند استان ضالع را به اشغال دربیاورند و ارتباط را با استان‌های «اب و تعز» قطع کنند و نیروهای یمنی را در شمال استان لحج به محاصره دربیاورند که تاکنون ناکام مانده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false