×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
جزئیات عملیات ناکام مزدوران سعودی در شمال غرب استان الجوف/ قدرت‌نمایی رزمندگان یمنی + نقشه میدانی

استان الجوف در شمال یمن در ۴۸ ساعت گذشته دوباره شاهد درگیری های سنگینی بود و مزدوران چند ملیتی رژیم سعودی موج جدیدی از حملات گسترده را علیه مواضع نیروهای یمنی در محور شمال غرب ترتیب دادند.

 به گزارش اخبار جهادی، استان الجوف در شمال یمن در ۴۸ ساعت گذشته دوباره شاهد درگیری‌های سنگینی بود و مزدوران چند ملیتی رژیم سعودی موج جدیدی از حملات گسترده را علیه مواضع نیروهای یمنی در محور شمال غرب ترتیب دادند.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی گفته است ، دهها تن از نیروهای مزدور با پشتیبانی جنگنده‌های سعودی و یگان‌های توپخانه مواضع نیروهای یمنی را در منطقه «چهارم» و صحرای «الاجاشر» هدف قرار دادند.

درگیری‌های سنگین در این محورهای مهم و حساس چندین ساعت به طول انجامید اما در نهایت رزمندگان یمنی موفق شدند پیشروی مزدوران سعودی را متوقف و حملات را به طور کامل دفع کنند.

عکس: اعلام الحربی

خبرها حاکیست، شمار زیادی از نیروهای مزدور سعودی در جریان درگیری‌ها کشته و زخمی شدند؛ نیروهای یمنی همچنین ۱۱ خودروی نظامی نیروهای مزدور را در این محور هدف قرار دادند و منهدم کردند.

یگان‌های مهندسی در یک کمین دقیق در این محور توانستند شماری از نیروهای مزدور را در تله‌های انفجاری گرفتار کنند و خسارت‌های زیادی را به تجهیزات نظامی آنان وارد کنند؛ تعدادی از مزدوران در جریان این کمین کشته و زخمی شدند.

به گزارش اخبار جهادی، اگر چه مزدوران سعودی در محور شمال غرب استان الجوف دست به تحرکاتی زدند و البته ناکام ماندند اما ابتکار عمل در محور «خلیفین» در غرب بخش «خب و الشعف» در اختیار نیروهای یمنی است.

یگان توپخانه نیروهای یمنی در این محور پس از دریافت اطلاعات دقیق به شدت مواضع و تجمع مزدوران سعودی را هدف قرار داد و ضربات مهلکی به آنان وارد کرد؛ گفته شده تعدادی از نیروهای مزدور در جریان این حملات کشته و زخمی شدند.

رزمندگان یمنی در محور «المهاشمه» نیز یک خودروی حامل مزدوران سعودی را هدف قرار دادند اما آماری از تلفات تاکنون منتشر نشده است؛ حمله ناگهانی نیروهای یمنی در محور «صبرین» در حومه غربی بخش «الخب و الشعف» منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مزدوران شد.

نیروهای مزدور سعودی درصدد هستند به غرب بخش «الخب و الشعف» نفوذ کنند و مناطق مهمی از جمله «صبرین، خلیفین، المتون، عقبه» را به اشغال دربیاورند و بر جاده راهبردی «البقع» مسلط شوند اما تاکنون با واکنش قاطع نیروهای یمنی مواجه شدند و ناکام ماندند.

در حال حاضر، نیروهای یمنی مستقر در کوه‌های «صبرین، خلیفین و عقبه» بر مناطق حومه اشراف کامل دارند و همین مسئله کار را برای مزدوران سعودی سخت کرده و موفق به پیشروی در جاده «البقع» نشده اند.

جاده راهبردی البقع (صعده – یمن) از شمال شرق استان صعده تا منطقه «الحزم» در جنوب غرب استان الجوف امتداد دارد و از مناطق «خلیفین و صبرین و عقبه» عبور می‌کند و این موضوع اهمیتش را دوچندان کرده است.

عکس: اعلام الحربی

استان الجوف در شمال یمن واقع شده و با استان نجران عربستان هم مرز است و بیش از ۷۵ درصد از مساحت این استان از جمله «صحرای الاجاشر، پایگاه الخنجر، المهاشمه و …» که اغلب بیابانی هستند در اشغال نیروهای مزدور است.

الجوف شامل بخش‌های «خب و الشعف، برط العنان، رجوزه، خراب المراشی، الحمیدات، الزاهر، المطمه، المتون، المصلوب، الغیل، الخلق و الحزم» است؛ خب و الشعف بزرگترین بخش به شمار می‌آید که ۷۰ درصد از مساحت استان الجوف را دربر می‌گیرد.

در حال حاضر بخش‌های «رط العنان، رجوزه، خراب المراشی، الحمیدات، الزاهر، المطمه» به همراه بخش‌هایی از غرب خب والشعف، المتون و المصلوب در کنترل رزمندگان مقاومت انصارالله و ارتش یمن است.

به گزارش اخبار جهادی، بخش‌های شرقی و مرکزی خب و الشعف، شرق المصلوب و المتون به همراه بخش‌های «الخلق، الغیل، الحزم» در اشغال مزدوران سعودی است و عملیات برای بازپس گیری این مناطق گام به گام ادامه دارد.

 

انتهای پیام/

منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false