×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
خلبان بلاتکلیف اسرائیلی در دام پاکستان

درباره هدف قرارگرفتن جنگنده‌های هندی توسط پاکستان خبرهای زیادی منتشر شده اما بیشتر رسانه‌ها جرأت نکردند این موضوع را فاش کنند که یکی از خلبانان جنگنده هندی که توسط پاکستان اسیر شده اسرائیلی است.

به گزارش اخبار جهادی، درباره هدف قرارگرفتن جنگنده‌های هندی توسط پاکستان خبرهای زیادی منتشر شده اما بیشتر رسانه‌ها جرأت نکردند این موضوع را فاش کنند که یکی از خلبانان جنگنده هندی که توسط پاکستان اسیر شده اسرائیلی است.

بیشتر رسانه‌ها این خبر را منتشر کردند که پاکستان ۲ خلبان را که بر اثر سقوط جنگنده به صورت اضطراری فرود آمدند دستگیر کرده اما هویت خلبان دوم فاش نشد.

روزنامه امت در گزارشی نوشت: منابع معتبر نظامی اعلام کردند نه تنها هند بلکه اسرائیل نیز خواهان حمله به پاکستان بود و بخشی از جنگنده‌های هند که مجهز به موشک‌های اسرائیلی بود توسط خلبانان این کشور هدایت می‌شد.

جنگنده سوخوی هندی را ۲ خلبان که یکی از آن‌ها اسرائیلی بود هدایت می‌کردند اما تل‌آویو نمی‌خواست این موضوع فاش شود بنابراین سکوت اختیار کرد.

هند با سرعت برای رهایی خلبان خود وارد عمل شد و ضمن برقراری ارتباط با سفیر پاکستان اعلام کرد باید از وضعیت «ابهی نندن ورتها» با خبر شود و شرایط برای آزادی وی که فرزند فرمانده سابق نیروی هوایی است پذیرفته خواهد شد. خلبان هندی آزاد شد اما دهلی نو در موقعیتی نبود که بتواند برای آزادی خلبان اسرائیلی وارد عمل شود.

پاکستان نمی‌دانست خلبان اسرائیلی را کجا و به چه کسانی تحویل دهد تا اینکه هندی‌ها این سناریو را اجرا کردند که برای سرنگوی جنگنده هندی از اف ۱۶ آمریکایی استفاده شده است.

هند مدعی شد پاکستان حق استفاده از جنگنده اف ۱۶ علیه این کشور را نداشت بنابراین مقامات آمریکایی به ویژه سفارت این کشور در اسلام‌آباد تحقیقاتی در این زمینه انجام دهند.

اسرائیل به صورت غیر مستقیم هشدار داد که اگر خلبان این کشور تحویل داده نشود با پاکستان وارد جنگ خواهد شد و مقامات آمریکایی واسطه این معامله هستند.

پاکستان نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و موشک‌های شاهین ۳ را که قادر بود تمام شهرهای اسرائیل را هدف قرار دهد آماده شلیک کرد.

پاکستانی‌ها آماده تحویل خلبان اسرائیلی به مقامات آمریکایی بودند اما امتیازاتی را مطالبه می‌کردند که تل‌آویو حاضر نبود در این زمینه انعطاف نشان دهد.

معلوم نیست خلبان اسرائیلی به مقامات آمریکایی تحویل داده شده یا نه اما این موضوع قطعی است که تا اسلام‌آباد امتیازات مورد نظر خود را دریافت نکند وی را تحویل نخواهد داد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false