×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

مساحت تحت اشغال بازمانده های داعش با پیشروی های شبه نظامیان کُرد در نوار ساحلی شرق رود فرات به ۳۰ کیلومتر مربع کاهش یافت.

 به گزارش اخبار جهادی، نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه (شبه نظامیان کُرد و عرب) در ادامه عملیات در شرق رود فرات در جنوب و جنوب شرق استان دیرالزور سوریه توانستند ضربات مهلک دیگری را با پشتیبانی ائتلاف غربی به بازمانده‌های تروریست‌های داعش وارد آورند.براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای دموکراتیک سوریه با حضور محسوس شبه نظامیان کُرد در میدان نبرد، شهرک‌های «البوبدران و العالیات» را در حومه جنوبی شهرک «الشعفه» از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج و به تصرف درآوردند.

به گفته منابع میدانی، شبه نظامیان کُرد پس از تصرف «البوبدران و العالیات» به سمت شهرک راهبردی «السوسه» حرکت کردند و پس از درگیری‌های سنگین و نفس گیر در این محور پیشروی کردند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای شبه نظامی کُرد در جریان درگیری‌ها با عناصر تروریستی داعش توانستند شهرک راهبردی و مهم السوسه را به تصرف دربیاورند؛ در جریان درگیری‌ها دهها تن از طرفین کشته و زخمی شدند.

خبرها حاکیست، شبه نظامیان کُرد در این عملیات گسترده، حومه شرقی شهرک السوسه از جمله «حادی السوسه» را هم به سیطره درآوردند؛ تروریست‌های داعش با انفجار خودروی انتحاری تلاش کردند تا این منطقه را دوباره اشغال کنند امام ناکام ماندند.

به گفته منابع میدانی، حدود ۱۵ تن از شبه نظامیان کُرد در جریان این حمله انتحاری کشته و زخمی شدند اما در نهایت حملات تروریست‌های داعش برای اشغال منطقه حادی السوسه به نتیجه نرسید.

در حال حاضر درگیری‌ها میان طرفین در حومه جنوبی شهرک «السوسه» ادامه دارد و به نزدیکی‌های شهرک‌های «موزان و صفافنه» کشیده شده و گفته شده که ضد حملات عناصر تروریستی داعش برای اشغال مجدد مناطق از دست رفته ناکام مانده است.

از محور شرقی نیز خبر می‌رسد، میدان نفتی «الشکمه» به طور کامل از اشغال تروریست‌های داعش خارج شده و به سیطره شبه نظامیان کُرد درآمده و در درگیری‌ها در حومه شمالی روستای باغور فوقانی در نزدیکی مرزهای مشترک با عراق ادامه دارد.

تروریست‌های داعش با انجام ضد حملاتی درصدد هستند تا خود را از شمال به مرکز روستای باغور فوقانی برسانند اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده‌اند و همزمان شبه نظامیان کُرد در حال تثبیت مواضع خود در این روستا هستند.

به گزارش اخبار جهادی، بخش‌های وسیعی از کوه باغور هم در حومه شرقی روستای باغورفوقانی به تصرف شبه نظامیان کُرد درآمده و عناصر تروریستی داعش به سمت منطقه اشغالی در حومه شهرک آلشجله متواری شده‌اند.

به گفته منابع میدانی، در حال حاضر مساحت تحت اشغال بازمانده‌های عناصر تروریستی داعش در نوار ساحلی شرق رود فرات به حدود ۳۰ کیلومتر مربع کاهش یافته و مناطق محدودی از جمله شهرک الشجله در اشغال آنان است.

به توجه به اینکه حلقه محاصره بازمانده‌های عناصر تروریستی داعش در شرق رود فرات تنگ‌تر شده است احتمال ضد حملات گسترده آنان برای اشغال مجدد مناطق از دست رفته وجود دارد.

به گزارش اخبار جهادی، احتمال حمله تروریست‌های داعش به نزدیکی مرزهای مشترک با عراق هم پابرجا است و همین مسئله باعث شده تا نیروهای بسیج مردمی در نقاط مرزی مشترک با سوریه در آماده باش کامل قرار گیرند.

خبرها حاکیست، یگان توپخانه بسیج مردمی عراق با هماهنگی دولت سوریه به مواضع تروریست داعش در حومه جنوبی شهرک مهم السوسه حمله و ۱۵ تن از آنان را کشته و زخمی کردند.

براساس اخبار به دست آمده، علاوه بر جنگنده‌های آمریکایی و توپخانه فرانسوی‌ها، گروهی از نیروهای یگان‌های زمینی ائتلاف غربی در عملیات شبه نظامیان کُرد علیه تروریست‌های داعش حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false