×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

نیروهای یمنی در جریان این عملیات موفق شدند خطوط دفاعی مزدوران سعودی را در هم بشکنند و دهها تن از آنان را کشته و زخمی کنند.

به گزارش اخبار جهادی، تازه‌ترین خبرها از مرکز استان الجوف یمن حاکیست، نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله عملیاتی را از محور «وادی اسطر» و کوه «ملیسه» علیه مزدوران سعودی در منطقه «المهاشمه» در محور غربی بخش «خب و الشعف» انجام دادند.

نیروهای یمنی در جریان این عملیات موفق شدند خطوط دفاعی مزدوران سعودی را در هم بشکنند و دهها تن از آنان را کشته و زخمی کنند؛ منطقه راهبردی «المهاشمه» در حدفاصل صحرای «الاجاشر» و کوه «سرحان» واقع شده است.

در صورتی که نیروهای یمنی بر منطقه «المهاشمه» سیطره پیدا کنند، ارتباط مزدوران سعودی از صحرای الاجاشر با کوه «سرحان» دچار مشکل جدی می‌شود و آنان در این مناطق از سمت جنوب محاصره می‌شوند.

خبرها حاکیست، مزدوران سعودی نیز حملاتی را از منطقه «اسطر» علیه مواضع نیروهای یمنی در منطقه «وادی اسطر» انجام دادند اما با اقدام به موقع ناکام ماندند و شماری زیادی از آنان در جریان درگیری‌ها کشته و زخمی شدند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای یمنی در جریان یک عملیات دقیق در محور غربی بخش «خب و الشعف» توانستند کاروان نظامی تیپ ۱۵۵ مزدوران سعودی را در منطقه «الصابرین» در کمین گرفتار کنند و خسارت‌های سنگینی به آنان وارد کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی درصدد هستند با پاکسازی کامل محور غربی بخش «الخب و الشعف»، آرامش بیشتری را در مرکز استان الجوف برقرار کنند و امنیت جاده «الجوف – صعده» را هم تأمین کنند.

همزمان با عملیات در محور غربی بخش «خب و الشعف»، مزدوران سعودی حملات گسترده‌ای را از حومه منطقه «الحزم» علیه مواضع نیروهای یمنی در محور شرقی و جنوبی بخش «المتون» در جنوب استان الجوف انجام دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله مستقر در منطقه از همان ابتدا موفق شدند تحرکات مزدوران سعودی را در این محور رصد کنند و واکنش قاطع نشان دهند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای یمنی پس از درگیری‌های سنگین چند ساعته در نهایت توانستند حملات را در این محور به طور کامل دفع کنند؛ بخش راهبردی المتون دروازه شرقی برای ورود به مناطق «المعیمره و الحزم» محسوب می‌شود.

به گفته منابع میدانی، مزدوران سعودی درصدد هستند با اشغال بخش «المتون»، امنیت مناطق اشغالی «المعیمره و الحزم» را افزایش دهند و نیروهای یمنی را در محور شمالی بخش «المصلوب» به محاصره دربیاورند.

استان الجوف در شمال یمن واقع شده و با استان نجران عربستان هم مرز است و بیش از ۷۵ درصد از مساحت این استان از جمله «صحرای الاجاشر، پایگاه الخنجر، المهاشمه و …» که اغلب بیابانی هستند در اشغال نیروهای مزدور سعودی است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false