×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
برقراری روابط رسمی چند کشور عربی با رژیم صهیونیستی در سال آتی

خاخام یهودی و مشاور پادشاه بحرین از برقراری روابط دیپلماتیک رسمی میان چند کشور عربی با رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۹ خبر داد و گفت که دشمنی مشترک با ایران دلیل اصلی این اقدام است.

به گزارش اخبار جهادی، «مارک اشنایر» خاخام یهودی و مشاور پادشاه بحرین پیش‌بینی کرد که روابط میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در سایه خروج نیروهای آمریکایی از سوریه بهبود یابد.

او در گفت‌و‌گو با روزنامه «تایمز آف اسرائیل» همچنین گفت که عربستان سعودی مایل است با کمک رژیم صهیونیستی اقتصاد خود را توسعه دهد.

این خاخام یهودی پیش‌بینی کرد که بنیامین نتانیاهو در ماه آینده به بحرین سفرکرده و بالتبع میان منامه و تل آویو بزودی روابط رسمی برقرار شود.

مشاور پادشاه بحرین در ادامه مدعی شد که خروج نیروهای آمریکایی از سوریه موجب نزدیکی هر چه بیشتر رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خواهد شد.

«مارک اشنایر» در توضیح ادعای خود گفت: کشورهای خلیج [فارس] دارای تهدیدات موجودیتی هستند و همچنین رشد اقتصادی در این کشورها به علت کاهش درخواست نفت کاهش یافته است و دشمنی ایران و هم‌پیمانانش نیز وجود دارد و با خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، ایران اولین تهدید محسوب می‌شود و این مسأله موجب گشایش در رابطه کشورهای خلیج [فارس] و اسرائیل شده است.

مشاور پادشاه بحرین در ادامه گفت که «خالد بن سلمان» سفیر سعودی در آمریکا به او گفته است که دلیل نزدیکی میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی، دشمنی کشورش با ایران است و از سوی دیگر عربستان سعودی در پی اصلاحات اقتصادی است اما بدون رابطه با رژیم صهیونیستی نمی‌تواند این تصمیم را عملی کند.

او با بیان اینکه میل و خواستار واقعی برای برقراری روابط رسمی میان طرفین وجود دارد؛ گفت: به طور معمول گفته می‌شد که اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها ابتدا اختلافاتشان را باید حل کنند سپس اسرائیل به رابطه با کشورهای عربی فکر کند اما شرایط تغییر کرده است و گفته می‌شود که همزمان با تلاش برای حل اختلافات اسرائیل و فلسطینی‌ها، می‌توان با اسرائیل رابطه برقرار کرد.

این خاخام یهودی پیش‌بینی کرد که برقراری روابط رسمی در سال ۲۰۱۹ اتفاق بیفتد و یک الی دو کشور عربی روابط رسمی خود با رژیم صهیونیستی را آغاز کنند. او تأکید کرد بحرین اولین کشور خواهد بود.

«مارک اشنایر» در خصوص سفر نتانیاهو به منامه گفت که حدس می‌زنم این سفر در ماه ژانویه اتفاق بیفتد و پادشاه بحرین التزام بالایی به برقراری روابط با تل آویو دارد. او اما منکر موانع پیش‌روی بهبود روابط نیز نشد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false