×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ضربات سنگین به نظامیان سعودی در جنوب عربستان/ منطقه « رقابه مراش» به کنترل نیروهای یمنی درآمد + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان انصارالله و ارتش یمن عملیات گسترده و وسیعی را در دو محور استان های جنوبی عربستان علیه شورشیان و نظامیان سعودی انجام دادند.

به گزارش اخبار جهادی، جدیدترین خبرها از جنوب عربستان حاکیست، نیروهای ویژه یمنی در یک عملیات دقیق موفق شدند کاروانی از نظامیان سعودی و نیروهای شورشی را در حومه جنوبی استان نجران و نزدیکی مرزهای مشترک با یمن شناسایی کنند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی در کمترین زمان ممکن توانستند مسیر عبور نظامیان عربستانی و نیروهای شورشی را به تله های انفجاری آلوده کنند و خسارت های سنگینی به آنان وارد آورند.

براساس اطلاعات به دست آمده، ۵ خودروی نظامی نیروهای سعودی و شورشی در اثر برخورد با تله های انفجاری کار گذاشته در مسیر عبوری منهدم شدند و خسارت های سنگینی به آنان وارد آمد.

به گزارش اخبار جهادی، حدود ۳۰ تن از نظامیان سعودی و شورشی در جریان این عملیات دقیق کشته و زخمی شدند؛ از منطقه «رقابه مراش» در جنوب غرب استان نجران خبر می رسد، نیروهای یمنی حملات گسترده ای را علیه نیروهای سعودی و شورشی انجام دادند.

این عملیات با پشتیبانی یگان های موشکی و توپخانه ای صورت گرفت و نیروهای یمنی پس از درگیری های سنگین چند ساعته با عقب راندن نیروهای سعودی و شورشی موفق شدند منطقه «رقابه مراش» را به کنترل دربیاورند.

در جریان عملیات نیروهای یمنی برای سیطره بر این منطقه مهم و راهبردی، حدود ۵۰ تن از نظامیان سعودی و نیروهای مزدور شورشی کشته و زخمی شدند و مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی به غنیمت درآمد.

نیروهای یمنی دو حمله جداگانه در مناطق «الشبکه و الطلعه» در جنوب غرب نجران انجام دادند و با سیطره بر چند خاکریز و ایستگاه دفاعی موفق شدند حدود ۵۰ تن از نیروهای شورشی و نظامیان سعودی را کشته و زخمی کنند؛ تعدادی از خودروی های نظامی و نفربر نیروهای شورشی در این دو عملیات منهدم شدند.

شمار زیادی از نیروهای شورشی و نظامیانعربستانی پس از متحمل شدن ضربات سنگین به سمت مناطق شمالی متواری شدند؛ از بخش «الصوح» در جنوب استان نجران (مرزهای مشترک با استان صعده) خبر می رسد صدها تن از نیروهای شورشی حملات گسترده ای را علیه نیروهای یمنی در منطقه «غازی» انجام دادند.

عملیات نیروهای شورشی در این محور با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی صورت گرفت اما نیروهای یمنی پس از درگیری های سنگین ۵ ساعته موفق به دفع حملات شدند.

به گفته منابع میدانی، دو خودروی نظامی نیروهای شورشی در جریان درگیری ها در این محور هدف قرار گرفتند و منهدم شدند؛ نزدیک به ۴۰ تن از نیروهای شورشی هم در این محور کشته و زخمی شدند.

به گزارش اخبار جهادی، استان نجران در جنوب عربستان و هم مرز با استان های الجوف و صعده یمن است و از اصلی ترین مناطق برای انتقال نیرو و تجهیزات به نیروهای شورشی در خاک یمن به شمار می آید.
انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false