×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
«جوخه ببر»، شکارچیِ منتقدان و مخالفان محمد بن سلمان

پایگاه خبری میدل ایست آی به نقل از یک منبع سعودی گزارش داد که ولی‌عهد این کشور با تشکیل گروهی ۵۰ نفره موسوم به جوخه ببر، منتقدان و مخالفان بن سلمان را در داخل و خارج به روشهای مختلف به کام مرگ می‌کشاند.

به گزارش اخبار جهادی، سایت انگلیسی «میدل ایست آی» به نقل از منبعی نوشت جزییاتی درباره گروهی به نام «جوخه ببر»  منتشر کرد که تیمی از قاتلان برای ترور منتقدان سعودی در داخل و خارج این کشور هستند و «جمال خاشقچی» خبرنگار عربستانی منتقد حکومت که به دست  اعضای آن در کنسولگری ریاض در ترکیه کشته شده بود اولین قربانی ترورِ جوخه ببر نبود.

در تازه‌ترین افشاگری‌ها، یک منبع عربستانی که اطلاعات محرمانه از سرویس‌های اطلاعاتی کشور خود دارد بهمیدل ایست آی گفته است، یک جوخه مرگ با نام جوخه ببر، تحت راهنمایی و نظارت «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی برای سرکوب مخالفان و منتقدان کار می‌کند. این گروه نزد سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا نیز شناخته شده است و بیش از یک سال گذشته با حضور ۵۰ عضو از قاتلان حرفه‌ای برای عملیات نظامی و اطلاعاتی رژیم سعودی، تشکیل شد.

میدل ایست آی ادامه داد، این گروه وفادار به ولی‌عهد سعودی بوده و ماموریت آن قتل مخفیانه مخالفان رژیم سعودی در داخل و یا خارج از خاک این کشور به صورتی است که رسانه‌ها و جامعه بین‌المللی یا سیاسیون از آن مطلع نشوند.

این منبع افزود پادشاهی سعودی معتقد است که زندانی کردن منتقدان فشار زیادی بر این حکومت وارد می‌کند و به همین دلیل شروع به کشتن منتقدان کرده است. شیوه قتل‌های «جوخه ببر» متنوع است و در برخی مواقع مانند پرونده خاشقچی دستان کثیفش آشکار می‌شود اما در برخی مواقع قتل‌ها را اتفاقی جلوه می‌دهند مانند تصادف رانندگی یا آتش‌سوزی اما در مواردی هم مخالفان را همزمان با حضور در بیمارستان یا نزد پزشک برای معاینه، به ویروس‌های کشنده مبتلا می‌کنند.

این منبع افزود، «ژنرال احمد عسیری» یکی از اعضای جوخه ببر است که معاون سابق سرویس امنیت و اطلاعات خارجی عربستان سعودی بود اما هفته گذشته به دلیل فشارهای بین‌المللی بعد از مرگ خاشقچی، از سمت معاونت سرویس امنیت برکنار شد. عسیری در میان همکارانش به ببر جنوب معروف است.

این منبع در گفت‌وگو با میدل ایست آی گفت، هیچ اطلاعاتی درباره صادر شدن دستور به جوخه ببر برای قتل‌ها ندارد اما افزود، عسیری و «سعود القحطانی» مشاور نزدیک بن سلمان که وی نیز هفته گذشته برکنار شد، بخشی از ساختار دستوری در این جوخه هستند.

به گفته این منبع عربستانی، ولی‌عهد سعودی پنج تن از وفادارترین و معتمدترین اعضای امنیتی خود را برای کار در جوخه ببر انتخاب کرده است و همه آن‌ها در تیم پانزده نفره‌ای بودند که ساعتی قبل از ورود خاشقچی به کنسولگری ریاض در ترکیه وارد ساختمان شدند. سه فرد دیگر، «ماهر عبدالعزیز مطرب»، «محمد الزهرانی» و «ضار الحربی» هستند. ولی‌عهد نزدیک‌ترین افراد خود را برای این جوخه انتخاب کرده تا در ارتباط مستقیم با وی باشند و به قتل‌ها نظارت مستقیم داشته باشند.

این منبع گفت، ترکیه چهارده تماس مطرب در روز دوم اکتبر (دهم مهر) را ردیابی کرده و دریافتند هفت تماس وی با دفتر ولی‌عهد سعودی بوده است. این منبع نگفت که این تماس‌ها به مرگ خاشقچی مرتبط بوده است یا خبر اما گفت که اگر این تماس‌ها منتشر شوند، انفجاری ایجاد خواهد شد. به گفته وی مطرب و سه تن دیگر ابتدا به خاشقچی یک داروی کشنده تزریق کرده‌ و سپس اجزای بدن وی را بر روی میزی در داخل کنسولگری تکه تکه کرده‌اند.

میدل ایست آی فهمیده‌ است این دارو مورفین بوده و منابع ترکیه‌ای نیز قبلا گفته بودند خاشقچی بر روی میزی در داخل کنسولگری گذاشته و تکه تکه شده بود. روزنامه «ینی شفق» نیز روز دوشنبه گزارش داد مطرب تماس‌هایی با بن سلمان داشته است.

میدل ایست آی به نقل از این منبع عربستانی نوشت، عملیات مخفی جوخه ببر داخل خاک عربستان نیز انجام می‌گیرد. برای مثال ماه نوامبر سال گذشته «منصور بن مقرن» پسر ولی‌عهد پیشین عربستان به دست جوخه ببر به قتل رسید. وی از مخالفان بن سلمان بود و بالگردش در نزدیکی مرز عربستان و یمن سقوط کرد که این اتفاق عملیات جوخه ببر بن سلمان بود.

یکی از اعضای تیم پانزده نفره که روز قتل خاشقچی وارد کنسولگری ریاض در ترکیه شدند و عضو جوخه ببر نیز بوده، «سعد البستانی» نام دارد که روز هجدهم اکتبر (هفته گذشته) گزارش‌هایی درباره مرگ وی در یک تصادف رانندگی در ریاض منتشر شد. به گفته این منبع عربستانی، البستانی، اطلاعاتی درباره مرگ منصور بن مقرن و خاشقچی داشت اما زندانی شد، غذایش مسموم و کشته شد.

براساس این گزارش، این منبع عربستانی همچنین به میدل ایست آی گفت که یکی از روش‌های از میان برداشتن مخالفان و منتقدان سعودی این است که جوخه ببر آن‌ها را به ویروس اچ.آی.وی یا دیگر ویروس‌های کشنده مبتلا می‌کند.

همچنین به گفته وی، «سلیمان عبدالرحمان الثنیان» رئیس دادگاه عمومی مکه در روز اول اکتبر بعد از آنکه برای ویزیت عادی به پزشک مراجعه کرده بود، به ویروس مبتلا و کشته شد. از آنجایی که الثنیان نوبت پزشک داشت و این نوبت برای اعضای جوخه ببر مشخص بود، در زمان معاینه به بدن وی ویروس تزریق شد تا آن را مرگ عادی نشان دهند. به گفته این منبع، الثنیان پیشتر طی نامه‌ای به بن سلمان مخالفت خود با دیدگاه اقتصادی ولی‌عهد برای سال ۲۰۳۰ را اعلام کرده بود.

این منبع در انتها به میدل ایست آی گفت «محمد بن سلمان همیشه گفته است، انگشتانی را که در انتقاد وی می‌نویسند، قطع خواهد کرد».

انتهای پیام/

منبع:فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false