×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
عملیات علیه عناصر مخفی داعش در استان کربلا تا مناطق مرزی نجف/ جزئیات تشکیل کمربند دفاعی دقیق برای تامین امنیت زائرین اربعین حسینی +عکس و نقشه میدانی

رزمندگان عراقی به منظور حمایت از زائران حسینی به مناطق غربی و جنوب غربی استان کربلا اعزام شدند.

به گزارش اخبار جهادی،گروهی از نیروهای ویژه عراقی در یک عملیات دقیق موفق شدند چند گروه از عناصر مخفی گروه تروریستی داعش را در صحرای کربلا (غرب، جنوب غرب و جنوب استان کربلا) و صحرای استان نجف (شمال غرب، غرب، جنوب غرب و جنوب استان نجف) رصد و شناسایی کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای تیپ ۱۳ بسیج مردمی پس از دریافت اطلاعات کامل از نیروهای ویژه با پشتیبانی جنگنده های نیروی هوایی ارتش عراق وارد عمل شدند و عملیات جست وجوی منطقه به منطقه را در این محورها آغاز کردند.

نیروهای بسیج مردمی در مرحله نخست عملیات موفق شدند تعداد زیادی از تونل ها، مقرها و تجهیزات نظامی تروریست های داعش را در منطقه کشف و  منهدم کنند؛ در حال حاضر، نیروهای عراقی در منطقه مستقر هستند.

به گفته منابع میدانی، عملیات رزمندگان بسیج مردمی عراق در مرحله نخست از محور غربی و جنوبی استان کربلا تا مناطق مرزی استان نجف صورت می گیرد؛ چند گروه از نیروهای امنیتی مسئولیت پشتیبانی از نیروهای تیپ ۱۳ بسیج مردمی را در این محور برعهده دارند.

نیروهای امنیتی عراق با نصب دهها دوربین شناسایی و برج مراقبت، تمامی تحرکات را در مناطق غربی و جنوبی استان کربلا به صورت دقیق رصد می کنند و همین مسئله اشراف آنان را در منطقه چند برابر کرده است.

گفته شده نیروهای عراقی در تلاش هستد با پاکسازی مناطق آلوده، یک کمربندی امنیتی قوی برای استان کربلا ایجاد کنند تا در اربعین حسینی مشکلی برای زائرین به وجود نیاید و امنیت دهها کیلومتر دورتر از شهر کربلا به طور کامل برقرار شود.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای بسیج مردمی در دو سال گذشته یک حفره را به طول ۱۰۵ کیلومتر از محور جنوب غرب استان کربلا تا حومه شهر نجف ایجاد کردند و از نفوذ هسته های خاموش داعش ممانعت کردند.

یک منبع میدانی اعلام کرد: تمامی تمهیدات لازم برای برقراری امنیت در استان های کربلا و نجف اندیشیده شده و تعداد زیادی دوربین حرارتی و برج مراقبت دیگر در مناطق مختلف نصب می شود تا از نفوذ عناصر مخفی داعش جلوگیری شود.
انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false