×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ادامه شکست‌های ارتش افغانستان در سایه بی‌توجهی‌ دولت/ شهرستان «خوشامند» در استان پکتیکا هم به کنترل نیروهای طالبان درآمد + نقشه میدانی

شبه نظامیان طالبان توانستند با حمله به مواضع ارتش افغانستان، چند شهرستان را در استان های «کندوز و پکتیکا» تحت کنترل خود دربیاوردند.

به گزارش اخبار جهادی، جدیدترین خبرها از تحولات میدانی افغانستان حاکیست، نیروهای طالبان در ادامه عملیات های خود علیه نیروهای افغان، حملات گسترده و سنگینی را در استان «پکتیکا» انجام دادند.

به گفته منابع میدانی، شبه نظامیان طالبان، مواضع نیروهای ارتش را در شهرستان «خوشامند» در استان «پکتیکا» در جنوب شرق افغانستان (نقاط مرزی مشترک با پاکستان) هدف قرار دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای طالبان پس از ۲۴ ساعت درگیری سنگین موفق شدند شهرستان «خوشامند» را از کنترل نیروهای ارتش افغانستان خارج کنند و به سیطره دربیاورند.

از شهرستان «دره صوف سمنگان» خبر می رسد، نیروهای طالبان حملات غافلگیرانه ای و ناگهانی را علیه نیروهای ارتش افغانستان انجام دادند و شهرک «توغسن» و منطقه «زیرکی» را به تصرف درآوردند.

به گزارش اخبار جهادی، دهها تن از نیروهای ارتش افغانستان در جریان درگیری ها در استان «پکتیکا» کشته و زخمی شدند؛ شماری دیگری از نیروهای افغان در جریان تصرف مناطق توسط نیروهای طالبان اسیر شدند.

گفته شده، اعزام نکردن نیروهای کمکی و ارسال نشدن تجهیزات نظامی به مناطق درگیری توسط  دولت افغانستان منجر شده تا نیروهای طالبان از این فرصت نهایت استفاده را ببرند و برخی مناطق را به تصرف خود در بیاورند.

نقشه میدانی افغانستان

در حال حاضر، ۱۵ درصد از مساحت استان «پکتیکا» شامل شهرستان های «خوشامند، شرن، گیان و بخش شمالی گومل» در کنترل نیروهای طالبان است؛ حدود ۵ درصد از خاک استان  از جمله شهرستان «اومنه» در کنترل نیروهای ارتش افغانستان است؛ در سایر مناطق هم درگیری میان طرفین ادامه دارد.

از استان «کندوز» در شمال شرق افغانستان و مناطق هم مرز با تاجیکستان خبر می رسد، نیروهای طالبان در حملات شبانه موفق شدند پاسگاه «پوسه بلول» را در مسیر «ارچی – شهروان» به کنترل درآورند.

به گزارش اخبار جهادی، دهها تن از نیروهای ارتش افغانستان در این حملات کشته و زخمی شدند؛ شبه نظامیان طالبان در این حملات تمامی سلاح ها و مهمات های پاسگاه «پوسه بلول» را به غنیمت بگیرند.

استان کندز ۷ شهرستان به نام های «امام‌صاحب، چهاردره، خان‌آباد، دشت اَرچی، علی‌آباد، قلعهٔ ذال، قُندوز دارد؛ شهرستان های «چهاردره، دشت ارچی» در کنترل شبه نظامیان طالبان است؛ در سایر مناطق درگیری میان نیروهای ارتش افغانستان و طالبان ادامه دارد.
انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false