×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
گزارش: واکنش‌ مختلف معارضین به اجرای دقیق توافقنامه ادلب؛ تاکتیک جدید یا شروع اختلافات داخلی؟

گروه مسلح “جبهه ملی” به‌عنوان یکی از دو گروه بزرگ مسلح قلمروی ادلب به‌صورت رسمی اعلام کرد عملیات خروج تسلیحات سنگین را از منطقه حائل مرزی در ادلب آغاز کرده است.

به گزارش اخبار جهادی، ناجی مصطفی، سخنگوی گروه  جبهه ملی تحریر به‌صورت رسمی اعلام کرد: «در راستای اجرای توافقنامه سوچی در مورد ایجاد منطقه حائل در شمال سوریه، جبهه وطنیه با همکاری برادران ترک عملیات انتقال تسلیحات سنگین خود به خارج از منطقه حائل را آغاز کرده است».

او در ادامه تأکید کرد که اولاً اکثر تسلیحات سنگین این گروه از همان ابتدا در خارج از محدوده منطقه مرزی قرار داشته و ثانیاً جبهه وطنیه تمام مقرهای خود را حفظ کرده و با تسلیحات متوسط و سبک در منطقه حائل حضور دارد. او همچنین هشدار داده که در صورت عملیات نیروهای ارتش سوریه، ارتش ترکیه نیز کنار معارضین می‌جنگد!!

«هادی العبدالله» از سرشناس‌ترین خبرنگاران مقیم ادلب و حامی گروه‌های تروریستی وابسته به ارتش آزاد، با حمایت از این اقدام جبهه وطنیه نوشت: «سه نکته مهم در مورد این اقدام وجود دارد؛ اول این‌که معارضین تسلیحات خود را زمین نمی‌گذارند؛ دوم این‌که حتی تسلیحات سنگین خود را نیز تحویل نداده‌اند و برای مقابله با عملیات احتمالی متحدین از آمادگی کافی برخوردارند؛ سوم این‌که حتی یک متر هم از قلمروی خود عقب‌نشینی نکرده‌اند و فراتر از آن اجازه ورود روسیه و دیگران را به این منطقه نخواهند داد!».

در مقابل، «خلیل المقداد» از استراتژیست‌های افراطی حامی القاعده در سوریه که در قطر زندگی می‌کند با اشاره به آغاز عملیات اجرای توافقنامه سوچی نوشت: «آن‌ها اسم خود را جبهه وطنیه برای “تحریر” گذاشته‌اند؛ اما همان طور که از روز نخست گفته‌ بودم آن‌ها جبهه وطنیه برای “تسلیم” هستند!».

«اسیف عبدالرحمن» از فرماندهان قدیمی النصره و از نزدیکان ابومحمد الجولانی در هیئت تحریر الشام در توییت کوتاهی مخالفت خود با این اقدام را به این شکل بیان کرد: «تاریخ شهادت داد که یک ائتلاف بزرگ به‌نام جبهه وطنیه تشکیل شد که نام “تحریر” را به‌عنوان سومین کلمه در عنوان خود قرار داد. همین تاریخ نقل خواهد کرد که نخستین اقدام عملی جبهه تحریر، اجرای پست‌ترین، خبیثانه‌ترین و حقیرانه‌ترین توافقنامه‌ای بود که به‌روی فرش‌های سوچی در غیاب حتی یک نفر اهل سوریه اجرا شد. به‌زودی زمانه‌ای می‌رسد که بگویند جبهه وطنیه للتسلیم!».

در مقابل «ابوریان المأسده» از مفتی‌های تکفیری سرزمین شام در مورد واکنش سران تحریر الشام نوشت: «کسانی از جبهه تحریر انتقاد می‌کنند که خودشان مانع عملیات حراس‌الدین شدند. اقدام این افراد نه پذیرش توافقنامه سوچی بلکه حراست و پاسداری از آن بود! سبحان الله از این حجم دورویی، نفاق و خیانت که در سران تحریر الشام جمع شده است!».

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false