×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین خبرها از عملیات ارتش سوریه در جنوب غرب دیرالزور و شرق استان حمص/ دو کمین دقیق علیه تروریست‌های تحت حمایت آمریکا در حومه تدمر + نقشه میدانی

نیروهای جبهه مقاومت با پشتیبانی یگان های موشکی و پس از درگیری های سنگین چند ساعته با تروریست های داعش موفق شدند چند منطقه در بادیه را از اشغال تروریست ها خارج کنند و به کنترل دربیاوردند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت از بیستم شهریورماه، عملیاتی را برای پاکسازی مناطق آلوده جنوب غرب استان دیرالزور و شرق استان حمص از لوث وجود هسته های خاموش داعش آغاز کردند و خبرها حاکیست درگیری ها در این محورها همچنان ادامه دارد.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری و مقاومت با پشتیبانی یگان های موشکی، توپخانه ای و هوایی و پس از درگیری های سنگین چند ساعته موفق شدند مناطق «الرشوانیه، الطرایم و النیاریه» را از اشغال تروریست ها خارج کنند و به کنترل دربیاورند.

حدود ۳۰ تن از عناصر تروریستی داعش در جریان درگیری ها برای پاکسازی این مناطق به هلاکت رسیدند و شماری دیگر زخمی شدند؛ نیروهای یگان مهندسی هم در حال پاکسازی مناطق تازه آزاد شده از تله های انفجاری هستند.

به گفته منابع میدانی، عملیات نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت از محور وادی السخنه (حومه شهرک السخنه) به سمت عمق مناطق آلوده در بیابان های غربی استان دیرالزور و شرق استان حمص در جریان است و پیشروی ها به دلیل احتمال حملات انتحاری با احتیاط انجام می گیرد.

نیروهای سوری و مقاومت درصدد هستند با پاکسازی کامل مناطق آلوده در جنوب غرب استان دیرالزور و شرق استان حمص، خود را به حومه شمال منطقه التنف (پایگاه نیروهای آمریکایی) در جنوب استان حمص برسانند تا نیروهای آمریکایی نتوانند تروریست‌های داعش را در این محور تجهیز کنند.

از حومه جنوب شرق شهر تدمر در شرق استان حمص خبر می رسد، نیروهای ارتش سوریه در یک عملیات دقیق موفق شدند گروهی از عناصر تروریستی تحت حمایت آمریکا (اسود الشرقیه، جیش السنه و …) را در منطقه الفروع ( ۷۰ کیلومتری جنوب شرق شهر تدمر) شناسایی و ضربات سنگینی را به آنان وارد کنند.

یک منبع میدانی به جزئیات عملیات نیروهای سوری در این محور اشاره کرد و افزود: شماری از عناصر تروریستی در جریان درگیری ها در این منطقه کشته و زخمی شدند و ۵ تن از آنان هم دستگیر شدند.

این منبع میدانی گفت: در جریان عملیات علیه تروریست ها در منطقه «الفروع»، ۱۰ موتور سیکلت، ۲ خودروی نظامی مجهز به دوشکا، تجهیزات نظامی ساخت آمریکا به غنیمت نیروهای سوری درآمد و مقادیر زیادی مواد مخدر هم کشف شد.

وی به کمین دقیق نیروهای مقاومت در حومه کوه «الابتر» در ۳۰ کیلومتری غرب شهر تدمر اشاره کرد و افزود: چند گروه دیگر از عناصر تروریستی مورد حمایت آمریکا در جریان این عملیات در این منطقه شناسایی شدند.

این منبع میدانی با بیان این که تروریست ها خود را از منطقه التنف (پایگاه نیروهای آمریکایی در جنوب استان حمص) به حومه کوه الابتر رسانده بودند، گفت: تروریست ها درصدد بودند از طریق مناطق «بیارات غربی – حومه سد  وادی ابیض – التوینان» خود را به استان رقه برسانند که در کمین نیروهای مقاومت گرفتار شدند.

وی افزود: با ورود عناصر تروریستی به منطقه از پپش تعیین شده در حومه کوه الابتر، نیروهای جبهه مقاومت حملات غافلگیرانه خود را آغاز کردند و تلاش آنان را برای عبور از منطقه و حرکت به سمت استان رقه ناکام گذاشتند.

این منبع میدانی با توضیح این که شماری از عناصر تروریستی مورد حمایت آمریکا در جریان این کمین کشته و زخمی شدند، گفت: در این عملیات هم مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی به غنیمت گرفته شد و ۲ تن از تروریست ها دستگیر شدند.

به گزارش اخبار جهادی، گروه های تروریستی مستقر در منطقه التنف (پایگاه نیروهای آمریکایی در جنوب استان حمص) درصدد هستند شهر تدمر  و مناطق حومه (ایستگاه نفتی پمپاژ سوم) را با مدیریت نیروهای آمریکایی ناامن و مسیر انتقال نیرو و تجهیزات جبهه مقاومت را به شرق سوریه (شهر دیرالزور، ایستگاه های نفتی پمپاژ دوم و سوم، شهر البوکمال و…) قطع کنند.
انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false