×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
درگیری سنگین میان نیروهای شورشی در استان تعز ؛ اعتصاب و اعتراض مردم در مناطق اشغالی یمن به گرانی و بیکاری +عکس

درگیری میان نیروهای شورشی کتائب ابوالعباس تحت حمایت امارات با نیروهای شورشی حزب اصلاح در محله های مرکزی شهر تعز دوباره از سر گرفته شده است.

به گزارش اخبار جهادی، جدیدترین خبرها از جنوب یمن حاکیست، درگیری میان نیروهای شورشی کتائب ابوالعباس که به صورت مستقیم توسط رژیم امارات حمایت می شوند با نیروهای شورشی حزب اصلاح (جریان اخوان در یمن) در محله های مرکزی شهر تعز دوباره از سر گرفته شده است.

براساس اعلام منابع میدانی، نیروهای شورشی کتائب ابوالعباس و حزب اصلاح بر مبنای توافق به دست آمده برای پایان درگیری ها و برقراری آتش بس عمل نکردند و بخش های زیادی از محله ها همچنان تحت اشغال این دو گروه است.

بی توجهی به اجرای توافق به دست آمده در نهایت باعث ایجاد درگیری های سنگین میان نیروهای شورشی در محدوده هتل شسان و محله قدیمی شهر تعز شد؛ در ساعات گذشته ۱۱ تن از نیروهای طرفین در جریان درگیری ها کشته و زخمی شدند.

به گزارش اخبار جهادی، در نتیجه درگیری ها میان نیروهای شورشی، خسارت های سنگینی به خانه ها و مغازه های شهروندان وارد آمد و همین مسئله خشم مردم را در شعر تعز به دنبال داشته است.

براساس توافق به دست آمده، نیروهای گروه شورشی کتائب ابوالعباس باید هتل شسمان را به پلیس نظامی شهر تعز تحویل می دادند اما از انجام این کار امتناع کردند و همچنان در حومه هتل مستقر هستند.

نیروهای شورشی کتائب ابوالعباس در ساعات گذشته به شماری از نیروهای حزب اصلاح در حومه هتل حمله کردند و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و همچنین راه های منتهی به هتل شسمان را هم مسدود کردند.

گروهی از نیروهای پلیس نظامی شهر تعز هم برای تحت کنترل درآوردن هتل شسمان به منطقه اعزام شدند اما نیروهای شورشی کتائب ابوالعباس آنان را هدف قرار دادند؛ در این حملات ۲ نیروی پلیس کشته و ۳ تن دیگر زخمی شدند.

از مناطق اشغالی استان های عدن، شبوه و لحج خبر می رسد، مردم با برگزاری تظاهرات گسترده به افزایش آمار بیکاری و گران شدن قیمت کالا اعتراض کردند و خواستار رسیدگی به این وضعیت نامناسب اقتصادی شدند.

به گزارش اخبار جهادی، تُجار استان شبوه هم در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی، اعتصاب کرده اند اما در مقابل چند گروه از نیروهای شورشی تحت حمایت ائتلاف غربی – عربی – صهیونیستی برای سرکوب تظاهرات به مناطق اعزام شدند.

براساس اطلاعات به دست آمده، تظاهرگنندگان هم با آتش زدن لاستیک ها، برخی مسیرها را مسدود کرده اند تا نیروهای شورشی نتوانند ابتکار عمل را در میدان در دست گیرند؛ خرید و فروش ها در بازارهای این شهرها هم به حالت تعلیق درآمده است.
انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false