×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین خبرها از نبرد با تروریست‌های محاصره شده داعش در جنوب سوریه/ پیشروی آرام و گام به گام ارتش در منطقه « تلول الصفا» + نقشه میدانی و تصاویر

عملیات نیروهای ارتش و دفاع مردمی سوریه در غرب استان دمشق ادامه دارد و عناصر تروریستی محاصره شده داعش در منطقه « تلول الصفا» ضربات سنگینی متحمل شدند.

به گزارش اخبار جهادی، تازه ترین خبرها از تحولات میدانی جنوب سوریه حاکیست، عملیات نیروهای ارتش و دفاع مردمی سوریه در غرب استان دمشق ادامه دارد و عناصر تروریستی محاصره شده داعش در منطقه «تلول الصفا» ضربات سنگینی متحمل شدند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری در منطقه کوهستانی «جروف الصخریه»، حملات گسترده ای را با پشتیبانی یگان های هوایی، موشکی و توپخانه ای آغاز کردند و پس از چند ساعت درگیری سنگین موفق شدند حدود ۳ کیلومتر در عمق مناطق اشغالی پیشروی کنند.

در جریان درگیری ها برای پاکسازی نقاط اشغالی در این محور حدود ۲۰ تن از عناصر تروریستیداعش به هلاکت رسیدند و شماری دیگر زخمی شدند و نیروهای ارتش و دفاع مردمی سوریه با آزادسازی چند ارتفاع بر بخش هایی از منطقه تلول الصفا اشراف پیدا کردند.

به گزارش اخبار جهادی، با پیشروی های به دست آمده و رصد کامل تحرکات عناصر تروریستی در برخی مناطق، دهها تن از تروریست ها برای حفظ جان خود به مناطق مرکزی «تلول الصفا» متواری شدند.

گروهی از نیروهای سوری با پشتیبانی یگان های هوایی و موشکی حملاتی را از منطقه «وادی الحلاوه» به سمت منطقه «مرقب قبیان» آغاز کردند و پس از چند ساعت درگیری موفق شدند چند ایستگاه دفاعی تروریست ها را به کنترل در بیاورند.

نیروهای سوری در محور جنوبی هم حملاتی را از سمت منطقه «تل ابوغانم» علیه مواضع تروریست های داعش در منطقه «تل الکوایر و رجم المغربه» انجام دادند و پیشروی در این محور ادامه دارد.

همزمان با پیشروی های نیروهای ارتش و دفاع مردمی سوریه، یگان های موشکی و جنگنده های سوری به شدت مواضع عناصر تروریستی داعش را در حومه مناطق «تل الکوایر، مرقب قبیان، تلول رفیله، رجم المغربه، الرحبه، منقار الرحبه» هدف قرار می دهند.

دهها تن از عناصر تروریستی داعش در جریان این حملات سنگین کشته و زخمی شده اند و خسارت های سنگینی به پایگاه ها، انبارهای سلاح، تجهیزات آنان وارد شده و چند تونل هم به طور کامل منهدم شده است؛ حملات برای قطع کمک رسانی تروریست ها به یکدیگر در منطقه «تلول الصفا» همچنان ادامه دارد.

در مقابل، دهها تن از عناصر تروریستی داعش از حومه منطقه «تلو الکوایر» حملات گسترده ای را با هدف نفوذ بیشتر و در منطقه و شکست محاصره علیه نیروهای سوری انجام دادند که با واکنش قاطع روبه رو شدند و ناکام ماندند و شماری از آنان کشته و زخمی شدند.

وجود صخره ها، کوه ها، دره ها و بافت ناهموار منطقه تلول الصفا، پیشروی نیروهای سوری را کند کرده است و عملیات به سختی و با احتیاط در حال انجام است تا از افزایش خسارت های جانی و مالی جلوگیری شود و نیروها در کمین تروریست ها قرار نگیرند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش و دفاع مردمی سوریه تاکنون مساحتی در حدود هزار و ۴۲۰ کیلومتر مربع را در شمال شرق استان سویداء و غرب استان دمشق از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کرده اند و عملیات برای پاکسازی ۲۸۰ کیلومتر مربع از مساحت آلوده در جریان است.
انتهای پیام/
منبع:مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false