×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
مقررات منع آمد و شد در بصره/ مقابله گروه‌های مقاومت با توطئه‌های آمریکا

نیروهای امنیتی عراق بعد از کنترل تظاهرات کنندگان بصره مقررات منع آمد و شد در این کشور برقرار کردند.

به گزارش اخبار جهادی، بعد از این که تظاهرات کنندگان استان بصره واقع در جنوب عراق به ساختمان شورای استانداری استان حمله کردند، این اقدام با مقابله نیروهای امنیتی مواجه شد که در نتیجه درگیری‌های به وقوع پیوسته ۵ نفر کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند.

بعد از اینکه تظاهرات کنندگان دیروز ساختمان استانداری را تحت کنترل گرفته بودند، نیروهای امنیتی موفق شدند این ساختمان را از دست معترضین خارج کنند. آنها در تمام بخش‌های شهر بصره مقررات منع آمد و شد اعلام کرده‌اند.

در همین رابطه حیدر العبادی نخست وزیر عراق نشست فوق العاده‌ای را با تعدادی از نمایندگان استان بصره برگزار کرده و در این نشست به تحولات این استان و راهکارهای ارائه خدمات به مردم این استان پرداخت.

بیانیه دفتر اطلاع‌رسانی العبادی که بعد از این نشست صادر شد، تاکید کرد که کابینه عراق به دنبال رفع مشکل آب در این استان است. بر اساس بیانیه مذکور در این نشست‌ها همچنین اوضاع امنیتی شهر بررسی شده و بر ضرورت آرامش اوضاع و تحقیق در خصوص تحولات و تجاوزهای به وجود آمده و تخریب ساختمان‌ها تاکید شده است.

مقتدی صدر رئیس جریان صدر در واکنش به کشته شدن تعدادی از معترضین در بصره گفت که کسانی در میان نیروهای امنیتی نفوذ کرده‌اند و به صورت غیر موجهی به تظاهرات کنندگان حمله می‌کنند. تظاهرات کنندگان بصره تنها به دنبال لقمه نان با کرامت برای خود هستند.

بعد از قطعی مکرر برق در استان‌های جنوبی عراق در ماه‌های گرم تابستان و عدم وجود فرصت‌های شغلی و فقدان خدمات دولتی مناسب برای مردم جنوب عراق، تظاهرات گسترده‌ای طی ماههای اخیر در استان‌های جنوبی برگزار شده است.

نخست وزیر عراق گرچه در ماه گذشته، وزیر برق این کشور را از کار معلق و تاکید کرد که دولت مسئولین مربوط به ضعف خدمات در بصره به عنوان دومین شهر بزرگ عراق را مجازات خواهد کرد، اما بهبودی در اوضاع معیشتی مردم این استان به وجود نیامده است.

از سوی دیگر گروه‌های مقاومت عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که آمادگی کامل برای به شکست کشاندن فصل جدید توطئه‌های آمریکا در این کشور را دارند. این نیروها اعلام کردند که قدرت لازم برای مداخله در لحظه مناسب جهت خلع سلاح کردن توطئه کنندگان را دارند.

این گروه در بیانیه خود تاکید کردند که به موجودیت نامشروع نیروهای خارجی در عراق تحت هر عنوانی با دیده خشم نگاه می‌کنند و آنها را نیروهای اشغالگر می‌دانند.

بیانیه مذکور تاکید کرد که توطئه جدید آمریکا برای هدف قرار دادن عراق از سوی برخی سیاستمداران این کشور دنبال می‌شود. حزب الدعوه همچنین خواستار توقف رفتارهای غیرمسئولانه برخی مقامات کشور شد که وارد توطئه‌های خارجی شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false